FIFA chce wydłużyć mecze! Rewolucja już na MŚ w Katarze?

Piłka nożna
FIFA chce wydłużyć mecze! Rewolucja już na MŚ w Katarze?
fot. PAP
Prezydent FIFA Gianni Infantino

Do sensacyjnych informacji dotarła włoska gazeta Corriere dello Sport, która informuje, że Światowa Federacja Piłkarska (FIFA) planuje wydłużenie meczów piłkarskich z 90 do 100 minut! Niewykluczone, że rewolucyjny pomysł wejdzie w życiu już podczas tegorocznego mundialu w Katarze!

Byłaby to z pewnością jedna z najbardziej rewolucyjnych zmian w historii futbolu - o wiele większa niż goal line technology czy wideoweryfikacja VAR. Każdy kibic piłkarski doskonale bowiem zdaje sobie sprawę, że spotkanie trwa 90 minut plus doliczony czas gry. I gdy wydawało się, że nikomu nie przyjdzie do głowy, aby to zmienić, pojawia się FIFA z prezydentem Giannim Infantino na czele.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Rosja wycofała skargę do CAS na decyzję FIFA

 

To właśnie Włoch zdradził, że trwają prace nad stworzeniem planu przedłużenia meczów o dziesięć minut. Nie wiadomo jednak, czy miałby zostać wydłużony regulaminowy czas gry, a może po prostu sędziowie dostaliby wytyczne, aby więcej doliczać - minimum pięć minut na połowę. Jako argument podaje się grę na czas piłkarzy, a także wydłużające się przerwy spowodowane wideoweryfikacją VAR.

 

 

Zagraniczne media donoszą, że wydłużenie czasu gry miałoby zostać wprowadzone w życie już podczas tegorocznego mundialu w Katarze.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie