MŚ w short tracku: Natalia Maliszewska z awansem na trzech dystansach

Natalia Maliszewska awansowała na trzech dystansach.

Natalia Maliszewska wygrała swój bieg eliminacyjny na 500 m oraz awansowała do ćwierćfinału na 1000 i półfinału na 1500 m w mistrzostwach świata w short tracku, które w piątek rozpoczęły się w Montrealu.

Na 500 i 1500 m awans wywalczyły ponadto Nikola Mazur i Kamila Stormowska, którym jednak nie powiodło się na dystansie 1000 m.

W rywalizacji mężczyzn Michał Niewiński nie ukończył biegu w preeliminacjach na 500 m. Odpadł również w eliminacjach na 1000 i 1500 m. Z powodów zdrowotnych nie stanął na starcie Diane Sellier.

Na sobotę zaplanowano dalszy ciąg rywalizacji oraz finały na 500 i 1500 m, a także półfinały sztafet z udziałem Polek.