Samochód rajdowy polskiego zespołu pomoże walczącej Ukrainie

Moto
Samochód rajdowy polskiego zespołu pomoże walczącej Ukrainie
fot. PAP

Zgorzelecka spółka Innovation AG przerobiła samochód rajdowy Ford Raptor SVT 150, aby służył jako auto ratunkowe i ewakuacyjne na Ukrainie. Rajdówka startującego w Pucharze Świata polskiego zespołu R-Six Team w najbliższym czasie trafi do Kijowa.

Konstrukcja auta została wzmocniona, a wnętrze zaadaptowano do przewozu rannych z linii frontu. W przedsięwzięciu pośredniczy Weronika Marczuk-Pazura i Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sebastian Vettel ukarany za jazdę skuterem po torze w Melbourne

 

Pierwotnie Ford został dostosowany przez Innovation AG do celów rajdowych. Pojazd wygrał m.in. Africa Eco Race w 2018 roku, przejechał też dwie rundy Pucharu Świata Cross Country. Startował w klasie pojazdów produkcyjnych, czyli T2, w barwach zespołu R-Six Team, którego liderami są Albert Gryszczuk i Robert Jan Szustkowski.

 

"Nie mogliśmy nie zareagować na sytuację, w jakiej znaleźli się Ukraińcy. Pomagamy tak, jak potrafimy najbardziej efektywnie, czyli służąc naszą wiedzą, doświadczeniem i technologią. Bardzo szybko ustaliliśmy możliwości wsparcia z Weroniką Marczuk i Towarzystwem Przyjaciół Ukrainy. Adaptacja rajdowego pojazdu została przeprowadzona w ścisłej konsultacji z ukraińskimi żołnierzami. Okazało się, że jego specyfikacja pasuje do ekstremalnych warunków wojennych" – podkreślił Gryszczuk, prezes Innovation AG.

 

Firma ze Zgorzelca specjalizuje się w przebudowach i remontach pojazdów rajdowych i specjalnych. Planuje zbudować elektryczny samochód, który wystartuje w Rajdzie Dakar.(PAP)

pw, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie