Tauron Liga: Siatkarki Developresu awansowały do półfinału

BKS - Developres 1:3.

W drugim meczu ćwierćfinału Tauron Ligi BKS Bostik Bielsko-Biała przegrał z Developresem Bella Dolina Rzeszów 1:3. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem rzeszowianek 3:2, co oznacza, że to one zameldowały się w półfinale.

Gospodynie kapitalnie rozpoczęły spotkanie z faworyzowaną ekipą Developresu. Błyskawicznie uzyskały znaczącą przewagę (10:3), którą utrzymywały na przestrzeni seta. Były skuteczniejsze od rywalek w ataku, lepiej punktowały blokiem (7–1). W końcówce kontrolowały sytuację, a w ostatniej akcji skutecznym atakiem popisała się Gabriela Orvosova (25:16).

Drugą odsłonę gospodynie również rozpoczęły od mocnego uderzenia (4:0). Jeszcze w środkowej części seta miały przewagę (12:9), ale rzeszowianki odrobiły straty (12:12) i szybko przejęły inicjatywę (13:16). Obie ekipy miały swoje problemy w ataku, gorzej prezentowały się w tym elemencie gospodynie. Seta zakończyły dwa błędy siatkarek BKS (20:25).

W trzecim secie podobnie – w środkowej części siatkarki Developresu odskoczyły na kilka punktów (9:16) i w końcówce kontrolowały sytuację. Wynik tej części meczu na 20:25 ustaliła skutecznym atakiem Ann Kalandadze.

Rzeszowianki mogły więc rozstrzygnąć sprawę awansu w kolejnej partii. Dobrze rozpoczęły ją gospodynie (3:1), ale jedynie do stanu 8:9 dotrzymywały kroku rzeszowiankom. Dalsza część seta do dominacja Developresu. Gospodynie zaczęły popełniać coraz więcej błędów, a w końcówce różnica wynosiła już dziesięć oczek (11:21). Przyjezdne spokojnie zmierzały więc po zwycięstwo, a po skutecznym ataku Dominiki Witowskiej (13:25) mogły świętować awans do półfinału.

Najwięcej punktów: Aleksandra Kazała (16), Gabriela Orvosova (15), Magdalena Janiuk (11) – BKS; Jelena Blagojević (17), Kara Bajema (13), Magdalena Jurczyk (12) – Developres. MVP: Magdalena Jurczyk.

BKS: Aleksandra Kazała, Dominika Pierzchała, Gabriela Orvosova, Weronika Szlagowska, Magdalena Janiuk, Karina Chmielewska – Kinga Drabek (libero) oraz Martyna Borowczak, Julia Mazur (libero), Martyna Świrad, Alina Bartkowska, Ewelina Polak. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.
Developres: Anna Stencel, Katarzyna Wenerska, Kara Bajema, Magdalena Jurczyk, Bruna Honorio Marques, Jelena Blagojević – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Izabella Rapacz, Ann Kalandadze, Julia Bińczycka, Dominika Witowska. Trener: Stephane Antiga.

Ćwierćfinały Tauron Ligi 2022 – terminarz i plan transmisji:

Chemik [1] – UNI [8] 1—0

2022-04-03: Grupa Azoty Chemik Police – UNI Opole 3:0 (25:21, 25:10, 25:18)
2022-04-11: UNI Opole – Grupa Azoty Chemik Police (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

Developres [2] – BKS [7] 2—0

2022-04-04: Developres Bella Dolina Rzeszów – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:2 (25:16, 25:18, 22:25, 23:25, 15:7)
2022-04-09: BKS Bostik Bielsko-Biała – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3 (25:16, 20:25, 20:25, 13:25)

ŁKS [3] – Radomka [6] 1—0

2022-04-04: ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 (25:17, 25:18, 25:16).
2022-04-10: E.Leclerc Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)

Legionovia [4] – Budowlani [5] 1—0

2022-04-03: IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 31:29, 25:20)

2022-04-10: Grot Budowlani Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport).