ATP w Monte Carlo: Hubert Hurkacz odpadł w pierwszej rundzie debla

Hubert Hurkacz odpadł z rywalizacji deblowej w Monte Carlo

Hubert Hurkacz i Jannik Sinner przegrali 0:2 z parą Marcelo Melo - Alexander Zverev. Tym samym polski tenisista odpadł z rywalizacji deblowej podczas turnieju ATP w Monte Carlo na etapie 1/16 finału.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Obie pary były w stanie bez większych problemów wygrywać swoje gemy serwisowe. Pierwsze przełamanie przyszło dopiero przy wyniku 4:4. Hurkacz i Sinner nie dali rady obronić swojego serwisu. Przeciwnicy bezwzględnie wykorzystywali wszystkie ich błędy. Przez to duet Melo - Zverev zwyciężył w pierwszej części tego meczu 6:4. Polak i jego partner tym samym oddalili się od awansu do kolejnego etapu turnieju.

Już od początku drugiej partii brazylijsko-niemiecki duet dominował na korcie. Wygrali dwa gemy z rzędu, dzięki czemu odskoczyli przeciwnikom. Pochodzący z Wrocławia tenisista i grający z nim Włoch nie byli w stanie znaleźć sposobu na dogonienie rywali. Hurkacz przegrał drugiego seta 4:6. Przez to Polak już na etapie 1/16 finału odpadł z turnieju ATP w Monte Carlo.

W kolejnej rundzie Melo i Zverev staną naprzeciwko pary Pierre-Hugues Herbert - Nicolas Mahut.

Hubert Hurkacz/Jannik Sinne - Marcelo Melo/Alexander Zverev 0:2 (4:6, 3:6)