Hokejowe MŚ kobiet: Polska wygrała z Włochami po dogrywce

PAP/Zbigniew Meissner
Polska pokonała Włochy

Polskie hokeistki pokonały Włochy po dogrywce 5:4 (0:1, 2:1, 2:2, d.1:0) w swoim czwartym meczu rozgrywanych w Katowicach mistrzostw świata Dywizji 1B. W czwartek zagrają z Chinkami o awans do wyższej dywizji.

Wcześniej Polki wygrały z Kazachstanem 3:1, Słowenią 4:0 i Koreą Południową 2:1. Włoszki miały na koncie jedno zwycięstwo z Kazachstanem.

Drużynie trenera Zbigniewa Wróbla we wtorkowy wieczór gra się nie układała. Przegrywała po 20 minutach 0:1, po golu straconym tuż przed przerwą. Drugą część Polki zaczęły od wyrównania, ale potem sporo zawdzięczały swojej bramkarce Martynie Sass. Włoszki znów wyszły na prowadzenie, a tuż przez przerwą Kamila Wieczorek doprowadziła do remisu, zmieniając tor lotu krążka po potężnym uderzeniu Wiktorii Gogoc spod niebieskiej linii.

Trzecia tercja przyniosła kibicom na trybunach katowickiego lodowiska Jantor mnóstwo emocji i huśtawkę nastrojów.

Strata krążka na środku tafli kosztowała biało-czerwone gola. Odpowiedziała na to Dominika Korkuz trafieniem z ostrego kąta pod poprzeczkę. Pierwsze prowadzenie drużynie gospodarz zapewniła Patrycja Sfora, która dziwnym strzałem z daleka, wysoko nad lodem zmusiła do błędu bramkarkę Italii Martinę Fedel. Radość polskich hokeistek trwała tylko 19 sekund, bo do kolejnego remisu doprowadziła Nadia Mattivi i konieczna była dogrywka.

Rozstrzygnęła ją Wiktoria Gogoc, kiedy drużyna grała w przewadze.

W światowym rankingu kobieca reprezentacja Polski zajmuje 20. miejsce, Włochy są 16., Chiny – 17., Korea – 18., Kazachstan – 21., Słowenia – 22.

Awans do wyższej dywizji wywalczy najlepszy zespół katowickiego turnieju, podczas gdy ostatni spadnie do niższej.

Środa będzie dniem przerwy w turnieju, a w czwartek, na koniec zawodów, Włochy zagrają z Koreą Południową (13.00), Kazachstan ze Słowenią (16.30), a Polska z Chinami (20.00).

Polska - Włochy 5:4

Bramki: Rebecca Roccella 20, Kamila Wieczorek 40, Karolina Późniewska 21, Dominika Korkuz 52, Patrycja Sfora 54, Wiktoria Gogoc 64 - Chelsea Furlani 29, Aurora Abatangelo 49, Nadia Mattivi 54

Kary: Polska – 6 minut; Włochy – 10 minut.