PlusLiga: Niespodzianka w Bełchatowie. Indykpol AZS Olsztyn bliżej półfinału

Idnykpol AZS Olsztyn pokonał PGE Skrę Bełchatów

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn niespodziewanie pokonał PGE Skrę Bełchatów 3:1 (19:25, 26:24, 28:26, 25:14). Tym samym ekipa z Olsztyna przybliżyła się do półfinału.

Na początku pierwszego seta na prowadzenie wyszedł AZS. Siatkarze klubu z Olsztyna odskoczyli swoim przeciwnikom na dwa punkty. Skra jednak szybko doprowadziła do wyrównania i zaczęła dominować na boisku. Ekipa z Bełchatowa była w stanie odrzucić rywali od siatki. Dzięki temu gospodarze triumfowali w pierwszej partii 25:19. Ostatni punkt w tej części meczu zdobył Grzegorz Łomacz, który skutecznie zablokował atak Robberta Andringi.

W połowie drugiego seta Skra była w stanie zapewnić sobie pięciopunktowe prowadzenie. Mimo to goście nie zamierzali oddać tej partii za darmo. Przez to już po chwili w Hali Energa w Bełchatowie był remis w drugim secie. Siatkarscy kibice nie mogli narzekać na brak emocji w końcówce tej części meczu. Gra toczyła się punkt za punkt i do samego końca nie było wiadomo, która drużyna przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie po triumf w tej partii sięgnęli olsztynianie, którzy zwyciężyli 26:24.

Emocji nie zabrakło także w trzecim secie. Obie ekipy za wszelką cenę chciały przybliżyć się do kolejnego etapu rywalizacji w fazie play-off PlusLigi. Przez to gra była bardzo wyrównana. Goście w końcówce okazali się skuteczniejsi i wygrali seta 28:26.

Ostatnia partia była jednostronna. Siatkarze olsztyńskiego klubu stawiali warunki na parkiecie. W pewnym momencie prowadzili aż dziewięcioma punktami. Bez problemu zwyciężyli ostatniego seta i tym samym przybliżyli się do półfinału fazy play-off PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został Jan Firlej, który zdobył w sumie cztery punkty.

PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (25:19, 24:26, 26:28, 14:25)

PGE Skra Bełchatów: Aleksandar Atanasijevic, Mateusz Bieniek, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Dick Kooy, Grzegorz Łomacz - Kacper Piechocki (libero) - Mikołaj Sawicki, Damian Schulz, Robert Taht.

Indykpol AZS Olsztyn: Robbert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Torey Defalco, Jan Firlej, Mateusz Poręba - Jędrzej Gruszczyński (libero) - Szymon Jakubiszak, Jan Król, Dawid Siwczyk.

MVP: Jan Firlej

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw): 1-0 dla Indykpolu. Drugi mecz w piątek w Iławie.