Trzy sety i niespodziewana przerwa! Jurajscy Rycerze bliżej półfinału PlusLigi

Siatkarz PSG Stali Nysa Jakub Abramowicz oraz Mateusz Bieniek i Trevor Clevenot z Aluron CMC Warty Zawiercie podczas pierwszego meczu ćwierćfinałowego PlusLigi.

W pierwszym meczu ćwierćfinału PlusLigi PSG Stal Nysa przegrała z Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. W drugiej odsłonie doszło do niespodziewanej przerwy, spowodowanej pożarem lampy w nyskiej hali. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w sobotę 13 kwietnia w Zawierciu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze z Nysy (7:4), którzy grali skutecznie. Rozkręcali się z akcji na akcję i w pewnym momencie odskoczyli na sześć oczek – po ataku Macieja Muzaja prowadzili 17:11. W końcówce zawiercianie zabrali się do odrabiania strat. Złapali kontakt, gdy asa posłał Mateusz Bieniek (22:21), a odrobili straty po punktowej zagrywce Karola Butryna. Seta zakończyła rywalizacja na przewagi. Swoich szans nie zdołali wykorzystać gospodarze, aż w końcu szala zwycięstwa przechyliła się na stronę zawiercian, po asie Miguela Tavaresa (26:28).

Drugą odsłonę z animuszem zaczęli gospodarze, którzy po dwóch asach serwisowych Michała Gierżota prowadzili 7:4. Przy stanie 8:6 miała miejsce niecodzienna sytuacja – z powodu pożaru lampy spotkanie zostało przerwane na około dwadzieścia minut. Przerwa zdekoncentrowała gospodarzy, bo Jurajscy Rycerze wygrali sześć akcji z rzędu i uzyskali przewagę (11:14), którą później powiększyli (13:18). Siatkarze Stali ruszyli do odrabiania strat, dopięli swego (19:19), ale końcówka to dominacja ekipy z Zawiercia. Skuteczne ataki gości i błędy nysan przesądziły o wygranej Aluronu (19:25).

W trzecim secie od początku przewagę uzyskali siatkarze Aluronu (4:7); goście kończyli swoje akcje i wynik się rozjechał (6:11, 9:15). Gospodarze nie rezygnowali, zmniejszyli straty do dwóch oczek (15:17). Końcówka znów należała jednak do ekipy Michała Winiarskiego. Bartosz Kwolek wywalczył piłkę meczową atakiem blok-aut, a po chwili Mateusz Bieniek zamknął mecz skutecznym atakiem (19:25).

Skrót meczu Stal - Aluron:

Najwięcej punktów: Maciej Muzaj (14), Zouheir El Graoui (13) –PSG Stal; Bartosz Kwolek (21), Karol Butryn (16), Mateusz Bieniek (14) – Aluron CMC Warta. MVP: Miguel Tavares.

PSG Stal Nysa – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (26:28, 19:25, 19:25)

Stal: Zouheir El Graoui, Konrad Jankowski, Maciej Muzaj, Michał Gierżot, Nicolas Zerba, Tsimafei Zhukouski – Kamil Szymura (libero) oraz Remigiusz Kapica, Kamil Kosiba, Kamil Dembiec, Jakub Abramowicz, Patryk Szczurek. Trener: Daniel Pliński.
Aluron: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot – Luke Perry (libero) oraz Michał Kozłowski, Daniel Gąsior, Thibault Rossard. Trener: Michał Winiarski.