Alysson Felix kończy karierę. "Nie wiem, czy mam jeszcze coś do zaoferowania"

Inne
Alysson Felix kończy karierę. "Nie wiem, czy mam jeszcze coś do zaoferowania"
fot. PAP
Allyson Felix zapowiedziała, że po tegorocznym sezonie zakończy karierę.

Utytułowana amerykańska lekkoatletka Allyson Felix, 11-krotna medalistka olimpijska, zapowiedziała, że po tegorocznym sezonie zakończy karierę sportową.

"Dałam z siebie wszystko, oddałam bieganiu całą siebie i po raz pierwszy nie jestem pewna, czy mam jeszcze coś do zaoferowania" - zadeklarowała we wpisie na Instagramie 36-letnia specjalistka od biegu na 200 i 400 m.

 

ZOBACZ TAKŻE: Światowa federacja lekkoatletyczna nałożyła sankcje na Rosję i Białoruś

 

Jak dodała, ten sezon ma być rodzajem podziękowania sportowi i ludziom, którzy pomogli się jej ukształtować jako sportowcowi i człowiekowi.

 

"Zrobię to w najlepszy sposób, jaki znam, czyli... ostatnim biegiem. W tym sezonie już nie chodzi o czas na tablicy wyników, chodzi po prostu o radość" - zaznaczyła.

 

Wspomniała też, że w swoim pożegnalnym sezonie chce powalczyć o wzmocnienie pozycji kobiet w społeczeństwie.

 

"Będę biegać dla kobiet, będę biegać m.in. dla lepszej przyszłości mojej córki. Chcę lepszego świata dla kobiet" - podsumowała.

 

W ubiegłorocznych igrzyskach w Tokio Amerykanka zdobyła złoto w sztafecie 4x400 m oraz brąz w biegu na 400 m i powiększyła kolekcję olimpijskich medali do 11 - siedmiu złotych, trzech srebrnych i brązu. Jest najbardziej utytułowaną lekkoatletką w historii.

 

Jedynym przedstawicielem "królowej sportu", który ma bardziej imponujący dorobek, jest słynny biegacz długodystansowy Paavo Nurmi. Fin zdobył dziewięć złotych i trzy srebrne medale w latach 1920-28.

 

Felix po raz pierwszy od igrzysk w Tokio ma zamiar wystąpić pod koniec kwietnia na nietypowym dystansie 300 metrów w Penn Relays w Filadelfii, czyli najstarszych i największych zawodach lekkoatletycznych w USA, które organizowane są corocznie w kwietniu od 1895 r.

 

Nie przesądziła jeszcze, czy chce wziąć udział w mistrzostwach świata w lipcu w Eugene. Jeśli zdecyduje się na start, będzie musiała pobiec w czerwcu w amerykańskich kwalifikacjach.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Allyson Felix (@allysonfelix)

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie