PlusLiga: Projekt Warszawa wygrał pierwszy mecz o 9. miejsce

W pierwszym meczu o 9. miejsce w PlusLidze siatkarze Cuprum Lubin przegrali z Projektem Warszawa 0:3. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w piątek 22 kwietnia w stolicy.

W pierwszym secie od początku przewagę mieli siatkarze z Warszawy (3:8). Lepiej prezentowali się w polu zagrywki, byli skuteczniejsi w ataku i popełniali mniej błędów. W efekcie pewnie wygrali, a w ostatniej akcji seta skutecznie zaatakował Artur Szalpuk (18:25). W drugiej odsłonie przewagę mieli początkowo gospodarze, ale siatkarze Projektu odrobili straty (15:15), a później uzyskali przewagę. Wynik seta na 21:25 ustalił mocnym atakiem Dusan Petković. W trzeciej partii siatkarze ze stolicy błyskawicznie uzyskali przewagę (4:10), którą utrzymywali w kolejnych akcjach. Pewnie zmierzali po zwycięstwo. Andrzej Wrona wywalczył piłkę meczową (12:24). Gospodarze obronili się w czterech akcjach, ale Angel Trinidad De Haro zamknął to spotkanie skutecznym atakiem (16:25).

Najwięcej punktów: Florian Krage (12) – Cuprum; Dusan Petković (18), Artur Szalpuk (11) – Projekt. MVP: Dusan Petković (16/27 = 59% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 1 blok).