PlusLiga: Poznaliśmy końcową klasyfikację na miejscach 9–14

Siatkówka
PlusLiga: Poznaliśmy końcową klasyfikację na miejscach 9–14
fot. PAP/Maciej Kulczyński
Siatkarze beniaminka PlusLigi - LUK Lublin zajęli 11. miejsce w klasyfikacji końcowej sezonu 2021/22.

Drużyny, które nie zdołały awansować do fazy play-off obecnego sezonu PlusLigi zakończyły już rywalizację o miejsca w końcowej klasyfikacji. W ten sposób ustalona została kolejność na pozycjach 9–14 w sezonie 2021/22.

Drużyna, która zajęła 14. miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek PlusLigi, czyli PSG Stal Nysa, zagra baraż o utrzymanie z ekipą, która zajmie 2. miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek Tauron 1. Ligi. Nysanie na rywala muszą jeszcze poczekać, bo rywalizacja na zapleczu ekstraklasy jest obecnie na etapie półfinałów. Baraż będzie rozgrywany do trzech wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym spotkaniu.

 

Zobacz także: Cerrad Enea Czarni Radom przedłużyli umowę z kolejnym siatkarzem

 

Pozycja 13. przypadła drużynie Cerrad Enea Czarni Radom. Siatkarze tego klubu jako pierwsi zakończyli rozgrywki, bo już 2 kwietnia rozegrali swój ostatni mecz tego sezonu. Zdołali się utrzymać w PlusLidze, ale taka lokata to wynik poniżej oczekiwań, co przyznał trener radomian Jakub Bednaruk:

 


O 11. miejsce rywalizowały LUK Lublin i MKS Ślepsk Malow Suwałki. Siatkarze z Lublina, którzy w obecnym sezonie byli beniaminkiem PlusLigi, wygrali oba spotkania po 3:2 (najpierw na wyjeździe, później we własnej hali).

 

Miejsce 9. zajął Projekt Warszawa, który w rywalizacji o tę lokatę dwukrotnie pokonał Cuprum Lubin (3:0 na wyjeździe oraz 3:2 u siebie). Drużyna ze stolicy to jedno z większych rozczarowań obecnego sezonu. Po słabej drugiej części fazy zasadniczej, w ostatniej chwili straciła szansę na grę w play-off. Na pocieszenie wygrała rywalizację o 9. lokatę...

 

 

Warto zaznaczyć, że walka o miejsca dziewiąte i jedenaste nie przyniosła zmian w porównaniu z klasyfikacją po fazie zasadniczej.

 

W PlusLidze czas na odpowiedzi na kolejne pytania. O miejsce 7. zagrają GKS Katowice i Trefl Gdańsk, a o 5. lokatę – Indykpol AZS Olsztyn i Asseco Resovia; w obu przypadkach będzie to dwumecz. W półfinałach dojdzie natomiast do konfrontacji Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie oraz Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów; tu rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

 

Końcowa klasyfikacja PlusLigi 2021/22 (miejsca 9–14):

 

9 – Projekt Warszawa
10 – Cuprum Lubin
11 – LUK Lublin
12 – MKS Ślepsk Malow Suwałki
13 – Cerrad Enea Czarni Radom
14 – PSG Stal Nysa (baraż o utrzymanie z 2. drużyną Tauron 1. Ligi).

 

WYNIKI MECZÓW PLUSLIGI

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie