Liga Europy: Wyniki rewanżowych meczów ćwierćfinałowych. Pary półfinałowe

Eintracht Frankfurt wyeliminował FC Barcelona - to największa niespodzianka ćwierćfinałowych meczów Ligi Europy! W najlepszej czwórce znalazły się także Rangers FC, RB Lipsk i West Ham United. Sprawdźcie wyniki rewanżowych meczów ćwierćfinałowych Ligi Europy.

Katalończycy przed tygodniem zremisowali w Niemczech 1:1. Wydawało się, biorąc pod uwagę m.in. ich świetną grę w lidze hiszpańskiej (są niepokonani od 4 grudnia), że nie będą mieć większych kłopotów z awansem do półfinału Ligi Europy.

Tymczasem w 67. minucie Eintracht Frankfurt prowadził na Camp Nou już 3:0. Dwie bramki zdobył Serb Filip Kostic, do siatki gospodarzy trafił też Kolumbijczyk Rafael Borre. Barcelona walczyła do końca. W doliczonym czasie gry strzeliła dwa gole, ale to nie wystarczyło nawet do remisu.

Kłopotów z awansem nie miał West Ham United. Angielski zespół - po remisie u siebie 1:1 - pokonał w rewanżu na wyjeździe Olympique Lyon 3:0. Fabiański był rezerwowym londyńskiej ekipy. Końcówka spotkania była nerwowa - grupa sfrustrowanych fanów gospodarzy próbowała sforsować kordon służb porządkowych i wtargnąć na murawę.

Dogrywką zakończyła się rywalizacja Rangers FC z Bragą. Szkocki zespół zwyciężył ostatecznie 3:1, odrabiając straty ze spotkania w Portugalii (0:1).

Jako pierwszy w czwartek do półfinału awansowali piłkarze RB Lipsk. W rewanżowym ćwierćfinale pokonali w Bergamo Atalantę 2:0. Wcześniej w Niemczech było 1:1. Obie bramki dla wicemistrzów Niemiec zdobył Christopher Nkunku.

Półfinały, czyli mecze RB Lipsk - Rangers FC i West Ham United - Eintracht Frankfurt, zostaną rozegrane zostaną 28 kwietnia i 5 maja.

Finał odbędzie się 18 maja w Sewilli.

Wyniki rewanżowych meczów ćwierćfinałowych Ligi Europy:

Atalanta Bergamo - RB Lipsk 0:2 (0:1)

Bramki: Christopher Nkunku 18, 87 (k)

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: RB Lipsk.

FC Barcelona - Eintracht Frankfurt 2:3 (0:2)

Bramki: Sergio Busquets 90+1, Memphis Depay 90+11 (k) - Filip Kostic 4 (k), 67, Rafael Borre 36

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Eintracht Frankfurt.

Olympique Lyon - West Ham United 0:3 (0:2)

Bramki: Craig Dawson 38, Declan Rice 44, Jarrod Bowen 48

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: West Ham United.

Rangers FC - Sporting Braga 3:1 po dogrywce (2:0, 2:1)

Bramki: James Tavernier 2, 44 (k), Kemar Roofe 101 - David Carmo 83

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Rangers FC.