Mateusz Morawiecki o organizacji MŚ w Polsce: Wygraliśmy ten wyścig

Siatkówka
Mateusz Morawiecki o organizacji MŚ w Polsce: Wygraliśmy ten wyścig
fot. PAP/Piotr Nowak
Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat organizacji mistrzostw świata siatkarzy w Polsce

- Musimy w rekordowym tempie przeprowadzić operacje organizacyjne, ale sport przecież jest od tego, żeby bić rekordy - powiedział premier Mateusz Morawiecki na specjalnej konferencji prasowej rządu i Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Szef rządu zabrał głos w sprawie organizacji mistrzostw świata przez Polaków.

Jednym z organizatorów nadchodzących mistrzostw świata siatkarzy będzie Polska. Taką informację przekazał premier na specjalnej konferencji prasowej rządu i Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

- Polacy kochają siatkówkę. Jesteśmy mistrzami świata już od 2014 roku. Później powtórzyliśmy ten wspaniały wyczyn w 2018 roku. Widzimy, jak ten sport staje się coraz bardziej popularny. Nasza liga siatkarska również odnosi sukcesy. Dlatego chcemy przedstawić bardzo dobry plan, który niestety wiąże się z tragicznymi wydarzeniami - powiedział. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Jakie mecze siatkarskich mistrzostw świata odbędą się w Polsce? Kamil Bortniczuk zabrał głos

 

Mistrzostwa świata najpierw miały odbyć się w Rosji. Przez wojnę w Ukrainie możliwość organizacji mundialu została odebrana Rosjanom. Premier zabrał głos również w tej sprawie.

 

- Czy wyobrażacie sobie państwo sytuację, w której wszyscy słuchają hymnu Rosji? Z trybun kibice krzyczą "Rosja! Rosja!". Wszyscy by się temu przypatrywali, jak gdyby nic się nie działo, w czasie gdy rosyjskie wojska dokonują rzezi na ukraińskich cywilach. To byłoby coś zupełnie nienormalnego. Dlatego protestowaliśmy przeciwko temu. Nie może być tak, że chowamy głowę w piasek i udajemy, że nic się nie dzieje. Zaproponowaliśmy, żeby mistrzostwa świata przenieść do Polski. Wygraliśmy ten wyścig. Te mistrzostwa w Polsce się odbędą. Musimy w rekordowym tempie przeprowadzić operacje organizacyjne, ale sport przecież jest od tego, żeby bić rekordy - stwierdził. 

 

Polska będzie jednym ze współorganizatorów mistrzostw świata. Mecze czempionatu będą odbywać się również w Słowenii. 

 

- Do tego dzieła zaprosiliśmy naszych przyjaciół - Słowenię. Rozmawiałem z premierem Słowenii, który bez wahania podjął się tego zadania, czyli wspólnej organizacji mistrzostw świata siatkarzy - podsumował.

 

Całość wypowiedzi w załączonym materiale wideo.

 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie