Stefano Lavarini wybrał! Znamy szeroką kadrę polskich siatkarek na Ligę Narodów

Siatkówka

Już niedługo w siatkówce rozpocznie się sezon reprezentacyjny. W środę 10 kwietnia Stefano Lavarini odsłonił karty. Już wiemy, które zawodniczki pojawiły się w szerokiej kadrze na zbliżającą się Ligę Narodów.

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja Ligi Narodów siatkarek. Rywalizacja na arenie międzynarodowej rozpocznie się w maju. Na początku Polki pojadą do Antalyi, gdzie zmierzą się z reprezentacjami Włoch, Francji, Holandii i Japonii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wybrali najlepszego reprezentanta Polski w fazie zasadniczej PlusLigi. Spisywał się rewelacyjnie

 

Następnie Biało-Czerwone wybiorą się do Stanów Zjednoczonych. W Arlington zmierzą się z drużynami narodowymi Serbii, Korei Południowej, Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

 

W czerwcu polskie zawodniczki zagrają w Hongkongu. Naprzeciwko nich staną siatkarki z Brazylii, Dominikany, Tajlandii i Chin. Finałowy turniej Ligi Narodów odbędzie się w dniach 20-23 czerwca w stolicy Tajlandii - Bangkoku.

 

Już wiemy, jak wygląda szeroka kadra reprezentacji Polski siatkarek na zbliżającą się Ligę Narodów. W środę 10 kwietnia Stefano Lavarini podał listę 30 zawodniczek.

 

W zeszłym roku Biało-Czerwone dobrze zaprezentowały się podczas Ligi Narodów. Polski sięgnęły po brązowy medal międzynarodowej rywalizacji. W meczu o trzecie miejsce okazały się lepsze od siatkarek ze Stanów Zjednoczonych. Podopiecznie Stefano Lavariniego pokonały Amerykanki 3:2. Czy w tym roku poprawią swój wynik i zameldują się w finale?

 

Szeroka kadra polskich siatkarek na Ligę Narodów 2024:

Środkowe: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Weronika Centka, Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk, Joanna Pacak, Dominika Pierzchała, Kamila Witkowska

 

Rozgrywające: Julia Bińczycka, Marlena Kowalewska, Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz

 

Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Paulina Damaske, Aleksandra Dudek, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Julita Piasecka, Olivia Różański

 

Atakujące: Monika Gałkowska, Aleksandra Rasińska, Magdalena Stysiak, Malwina Smarzek

 

Libero: Justyna Łysiak, Paulina Maj-Erwardt, Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Brazylia - USA. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie