NBA: Hawks i Pelicans przed szansą na grę w play off

Atlanta Hawks z szansą na grę w play off

Koszykarze Atlanta Hawks i New Orleans Pelicans zagrają w piątek o rozstawienie z numerem ósmym w fazie play off ligi NBA. W środowych meczach barażowych Hawks pokonali we własnej hali Charlotte Hornets 132:103, a Pelicans, także u siebie, wygrali z San Antonio Spurs 113:103.

W barażach o fazę play off w każdej konferencji utworzono po dwie pary. W pierwszej znalazły się siódma drużyna i ósmą sezonu zasadniczego, a w drugiej - dziewiąta i dziesiąta. Zwycięzca pierwszej pary awansował do play off z numerem siódmym, a przegrany ma jeszcze jedną szansę - o ostatnie, ósme miejsce w fazie pucharowej gra ze zwycięzcą drugiej pary.

We wtorek swoje mecze rozegrały ekipy z miejsc siedem i osiem. W Konferencji Wschodniej awans wywalczyła ekipa Brooklyn Nets po wygranej z Cleveland Cavaliers, a w Konferencji Zachodniej Minnesota Timberwolves po zwycięstwie z Los Angeles Clippers.

Po środowych meczach wiadomo, że o ostatnie miejsca w play off Cavaliers zmierzą się z Hawks, a Clippers z Pelicans.

"Jastrzębie" z pokonaniem Hornets nie mieli większych problemów. Szybko przejęli inicjatywę i spotkanie praktycznie było rozsztrzygnięte przed ostatnią kwartą. Hawks prowadzili już bowiem 102:76.

Gospodarzy do wygranej poprowadził Trae Young, który zdobył 24 punkty i miał 11 asyst. 22 punkty dołożył De'Andre Hunter, a Clint Capela 15 pkt i 17 zbiórek.

Wśród Hornets na wyróżnienie zasługuje LaMelo Ball - 26 pkt i osiem asyst.

Podobny przebieg miał mecz w Nowym Orleanie. Tam też w trzeciej kwarcie gospodarze mieli aż 21 punktów przewagi. Spurs w końcówce zmniejszyli nieco stratę.

Liderem Pelicans był CJ McCollum - 32 pkt. Brandon Ingram uzyskał 27 pkt, a Jonas Valanciunas 22 pkt i 14 zbiórek.