Dynamo Kijów wyrzuciło piłkarza z powodu działalności jego ojca

Piłka nożna
Dynamo Kijów wyrzuciło piłkarza z powodu działalności jego ojca
fot. Cyfrasport

18-letni Artur Uwarow nie jest już zawodnikiem Dynama Kijów. Klub rozwiązał z nim umowę, ponieważ jego ojciec znajduje się w strukturach władz tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej. Ponadto znajduje się na liście "wrogów Ukrainy".

Klub opublikował komunikat, w którym poinformował o rozwiązaniu kontraktu z 18-letnim Uwarowem. Stało się tak dlatego, że piłkarz długo ukrywał przynależność swojego ojca Maksima do tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej. Władze Ukrainy uznają ją za organizację terrorystyczną. 

 

ZOBACZ TAKŻE: 12-letni Dima bohaterem meczu Lechia Gdańsk - Szachtar Donieck

 

W tym powszechnie nieuznawanym na arenie międzynarodowej państwie Maksim Uwarow jest zastępcą przewodniczącego Komitetu Rady Ludowej. Klub poinformował również, że ojciec zawodnika znajduje się na liście wrogów Ukrainy na stronie internetowej Centrum Badania Znaków Zbrodni przeciwko Bezpieczeństwu Narodowemu Ukrainy, Pokoju, Bezpieczeństwa Ludzkości i Prawa Międzynarodowego.

 

"Nie aprobujemy "stalinowskich metod", w których syn odpowiada za ojca, ale po otrzymaniu i zweryfikowaniu informacji kierownictwo klubu zadało graczowi pytanie o przynależność jego ojca do separatystycznych struktur wojskowych, Uwarow zwlekał z podaniem pozytywnej odpowiedzi. Klub jest oburzony zachowaniem swojego zawodnika w ukrywaniu niedopuszczalnych faktów i postanowił natychmiast rozwiązać z nim kontrakt" - głosi oświadczenie. 

 

 

MR, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie