FIVB nie wyklucza, że będzie więcej współgospodarzy MŚ siatkarzy 2022

Siatkówka
FIVB nie wyklucza, że będzie więcej współgospodarzy MŚ siatkarzy 2022
fot. Cyfrasport

Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB), która dopiero w piątek poinformowała, że Polska i Słowenia zorganizują odebrane Rosji tegoroczne mistrzostwa świata mężczyzn, nie wykluczyła, że współgospodarzy turnieju będzie więcej.

"Polska i Słowenia będą gospodarzem przeniesionych mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn 2022, a inne kraje europejskie również mogą ewentualnie dołączyć do nich w późniejszym terminie po tym, jak impreza została odebrana Rosji z powodu wojny w Ukrainie" - napisano w komunikacie FIVB.

 

ZOBACZ TAKŻE: Najwięksi nieobecni reprezentacji Polski siatkarzy. Kogo nie powołał Nikola Grbić?

 

W innym miejscu oświadczenia jeszcze raz podkreślono, że celem zaakcentowania europejskiej solidarności jest możliwość, aby "jeden lub więcej krajów" dołączyły do Polski i Słowenii w roli współgospodarzy.

 

Zaakcentowano, że Polska i Słowenia były dwoma z wielu światowej klasy siatkarskich destynacji, które zaoferowały organizację tegorocznej imprezy, gdy w marcu ponownie zdecydowano o otwarciu procesu wyboru gospodarza mundialu. Wskazano przy tym, że reprezentacje obu krajów były pewne udziału w imprezie, a w miejsce wykluczonej Rosji zaproszono Ukrainę jako kolejną najwyżej sklasyfikowana drużynę w światowym rankingu.

 

- FIVB jest zachwycona, że kochające siatkówkę narody Polski i Słowenii powitają tego lata siatkarską rodzinę na jednym z największych wydarzeń w naszej dyscyplinie. Oba kraje mają udokumentowane doświadczenie w organizacji imprez FIVB i są dobrze przygotowane, aby zorganizować wyjątkowe mistrzostwa świata - zaznaczył szef federacji Ary Graca, który podziękował też innym krajom oferującym pomoc siatkówce w potrzebie.

 

- Dla mnie sposób, w jaki siatkarska rodzina wykazała się w tym czasie solidarnością, był bardzo wzruszający i jesteśmy dumni, że mogliśmy znaleźć tak niesamowite rozwiązanie - podsumował Graca.

 

Mistrzostwa świata mają zostać rozegrane w planowanym wcześniej terminie, czyli między 26 sierpnia a 11 września.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie