Przemysław Frankowski zdobył bramkę w derbach. Lens pokonało Lille

Przemysław Frankowski wpisał się na listę strzelców w meczu derbowym pomiędzy Lens a Lille. Reprezentant Polski otworzył wynik spotkania w czwartej minucie gry. Ostatecznie jego drużyna wygrała 2:1.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła w okolice dalszego słupka bramki zespołu mistrza Francji. Tam znalazł się niepilnowany Frankowski, który pewnym strzałem skierował futbolówkę do siatki. To jego piąte trafienie w tym sezonie Ligue 1.

W 37. minucie gry Lens podwyższyło prowadzenie. Gola strzelił Arnaud Kalimuendo. Kilka minut później bramkę kontaktową dla Lille zdobył Xeka. Po zmianie stron nie zobaczyliśmy więcej goli. Lens wygrało i zbliżyło się w tabeli do derbowego rywala na punkt.

Frankowski został zawodnikiem "Les Artesiens" latem 2021 roku. Od tamtej pory zagrał w 34 meczach, zdobył pięć bramek i zanotował cztery asysty.