Co zyska Robert Lewandowski odchodząc do Barcelony? "Zmieniłoby to jego karierę"

Piłka nożna
Co zyska Robert Lewandowski odchodząc do Barcelony? "Zmieniłoby to jego karierę"
fot. PAP
Robert Lewandowski

Przyszłość Roberta Lewandowskiego to jeden z najgorętszych tematów w świecie futbolu. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że reprezentant Polski po wielu latach opuści Bayern Monachium. Nie brakuje dyskusji o jego transferze do Barcelony.

Lewandowski przez wiele lat był łączony z wieloma europejskimi gigantami, ale zawsze decydował się zostać w Bayernie. Wydaje się, że obecnie Polak jeszcze nigdy nie był tak blisko odejścia z Monachium.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna wygrana Bayernu Monachium. Robert Lewandowski bez gola

 

- Uważam, że bardzo chce odejść. Kiedy jeszcze miałem stały kontakt z Robertem, to pamiętam, że bardzo chciał iść do Realu. Jego ówczesny menedżer Cezary Kucharski mówił mu, że lepiej zostać w Bayernie. Nie dziwię się Robertowi, bo będąc takim zawodnikiem, zarabiając tyle pieniędzy, strzelając tyle goli, mając tyle lat na karku, chciałbym też spróbować innej ligi. To, że Robert chce odejść, to nie ulega wątpliwości - powiedział Cezary Kowalski w świątecznym wydaniu Cafe Futbol.

 

W gronie zainteresowanych kapitanem naszej kadry jest m.in. FC Barcelona. Klub ze stolicy Katalonii nie prezentuje się obecnie tak dobrze, jak przed laty, ale zdaniem Romana Kołtonia to nadal wielka marka.

 

- FC Barcelona jest bardzo atrakcyjna dla inwestorów, dla sponsorów i dla samego Lewandowskiego. Przejście do Realu czy Barcelony zmieniłoby jego karierę - przyznał dziennikarz "Prawdy Futbolu".

 

W podobnym tonie wypowiedział się Tomasz Hajto.

 

- Większą markę ma Real i Barcelona od Bayernu, który jest za nimi. Na miejscu Roberta szukałbym nowych wyzwań - rzekł były reprezentant Polski.

 

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie