MLS: Adam Buksa strzelił gola na oczach Czesława Michniewicza

Czesław Michniewicz

Adam Buksa strzelił gola dla New England Revolution w wygranym 2:1 meczu Major League Soccer z Charlotte FC. Buksa rozegrał całe spotkanie, podobnie jak Karol Świderski w zespole gości z Charlotte. Mecz z perspektywy trybun oglądał selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.

W pierwszych 6 kolejkach New England Revolution zaliczyli tylko jedno zwycięstwo i liczyli na przełamanie w starciu z debiutantem w rozgrywkach. Buksa chciał zaś przełamać strzelecki impas w MLS, w której w tym sezonie jeszcze nie trafił. Reprezentant Polski otworzył wynik już w 8. minucie strzałem głową, a rezultat 1:0 utrzymał się do 72. minuty spotkania.

Wtedy prowadzenie Revs podwyższył Matt Polster. Gości stać było tylko na trafienie honorowe autorstwa Christiana Ortiza.

Na listę strzelców nie wpisał się tym razem Karol Świderski, który podobnie jak Buksa, spędził na murawie 90 minut. Napastnik Charlotte FC ma już jednak 4 zdobyte bramki w tym sezonie.

Poza kadrą meczową klubu z Charlotte znaleźli się inni Polacy - Jan Sobociński oraz Kamil Jóźwiak.

Wszystkie bramki z perspektywy trybun obserwował Czesław Michniewicz, który w USA spotkał się m. in. ze Świderskim.

New England Revolution - Charlotte FC 2:1 (1:0)
Gole: Adam Buksa 8, Matt Polster 72 - Christian Ortíz 85