NHL: Drużyny Minnesota Wild i Washington Capitals pewne gry w play off

Po niedzielnych meczach w lidze NHL hokeiści Minnesota Wild i Washington Capitals pewni są gry w play off.

Po niedzielnych meczach w lidze NHL hokeiści Minnesota Wild i Washington Capitals pewni są gry w play off. Minionej nocy Wild pokonali we własnej hali San Jose Sharks 5:4 po dogrywce, a Capitals awans dała wyjazdowa porażka New York Islanders z Toronto Maple Leafs 2:4.

"Zawsze miło jest awansować do play off. To najtrudniejsza liga na świecie i chce się tego dokonywać co roku. To był nasz cel przed sezonem, ale część zasadnicza jeszcze się nie skończyła. Wciąż jest o co grać" - powiedział napastnik Wild Kevin Fiala.

To właśnie jego gol w 49. minucie doprowadził do remisu 4:4. Natomiast w 65. sekundzie dogrywki po jego strzale kierunek lotu krążka zmienił Jared Spurgeon, dla którego był to drugi gol w tym meczu. Fiala natomiast wcześniej zaliczył już dwie asysty.

Wild dobrze zaczęli mecz. W ósmej minucie prowadzili 2:0, a później 3:2. Jednak na przełomie drugiej i trzeciej tercji Sharks przejęli inicjatywę i to oni wygrywali 4:3.

Bramki dla "Rekinów" zdobywali: Rudolfs Balcers, Matt Nieto, Noah Gregor i Nick Bonino. Dla gospodarzy trafiali jeszcze Dmitrij Kulikow i Matt Boldy.

Wild w tabeli Central Division zajmują trzecie miejsce i walczą o drugie z ekipą St. Louis Blues, która obecnie wyprzedza ich o punkt, ale także rozegrała o jeden mecz więcej. Poza zasięgiem tej dwójki jest najlepsza obecnie drużyna w całej lidze - Colorado Avalanche.

Wild w play off zagrają po raz dziewiąty w ostatnich dziesięciu sezonach.

Capitals są natomiast na czwartej pozycji w Metropolitan Division. W play off wystąpią w ósmym sezonie z rzędu. Obecnie dłuższą serią może się pochwalić jedynie ekipa Pittsburgh Penguins, która w fazie pucharowej występuje nieprzerwanie od 16 lat. W 2018 roku stołeczny zespół sięgnął po mistrzostwo.