Puchar Włoch: Inter Mediolan w finale. AC Milan rozbity

Inter Mediolan awansował do finału Pucharu Włoch

Inter Mediolan pokonał AC Milan 3:0 w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Włoch. Bramki w tym starciu zdobyli Lautaro Martinez i Robin Gosens. Dzięki temu zwycięstwu zespół Simone Inzaghiego zapewnił sobie awans do finału turnieju.

• Pierwszy mecz półfinałowy zakończył się wynikiem 0:0.
  • Dwa gole Lautaro Martineza i jedno trafienie Robina Gosensa dały zwycięstwo Interowi.
  • W finale Inter zmierzy się ze zwycięzcą półfinału Juventus - Fiorentina.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła już w czwartej minucie. Matteo Darmian otrzymał piłkę na prawym skrzydle. Doświadczony Włoch zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne. Futbolówka trafiła do Martineza, który od razu oddał strzał. Mike Maignan próbował wybić piłkę, ale uderzenie było zbyt mocne, by francuski bramkarz był w stanie skutecznie interweniować.

AC Milan miał kilka szans, by doprowadzić do wyrównania. Na listę strzelców w pierwszej połowie mogli wpisać się m.in.: Rafael Leao oraz Franck Kessie. Rywale wykorzystali brak skuteczności "Rossonerich". Swojego drugiego gola w tym starciu strzelił Martinez. Argentyńczyk stanął oko w oko z bramkarzem ekipy Stefano Pioliego, po tym, jak otrzymał dobre podanie od swojego rodaka Joaquina Correi. 24-latek pewnie wykorzystał sytuację i powiększył przewagę swojej drużyny.

Po przerwie nadzieję ekipie AC Milan dał Ismael Bennacer. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka znalazła się pod nogami Algierczyka, który przebywał za obrębem szesnastki. Pomocnik popisał się mocnym i celnym uderzeniem. Mimo to po weryfikacji z systemem VAR okazało się, że jeden z piłkarzy "Rossonerich" był na pozycji spalonej.

Ostatniego gola w tym spotkaniu strzelił Gosens. Niemiec po dobrym dograniu Marcelo Brozovicia musiał tylko wpakować piłkę do pustej bramki przeciwników. Inter tym samym wbił gwóźdź do trumny swoich rywali zza miedzy.

Już do ostatniego gwizdka żadna z ekip nie była w stanie przebić się przez defensywę przeciwników. Przez to mecz zakończył się zwycięstwem Interu 3:0. To oznacza, że ekipa Simone Inzaghiego awansowała do finału Pucharu Włoch. "Nerazzurri" o trofeum powalczą z triumfatorem półfinału Juventus - Fiorentina.

Inter Mediolan - AC Milan 3:0 (2:0)

Bramki: Lautaro Martinez 4, 40, Robin Gosens 82