Iga Świątek wystąpi na turnieju WTA w Warszawie

Tenis
Iga Świątek wystąpi na turnieju WTA w Warszawie
fot. PAP/Piotr Polak
Iga Świątek wystąpi na turnieju WTA w Warszawie

Tegoroczna, druga edycja turnieju tenisowego BNP Paribas Poland Open odbędzie się w Warszawie, a na starcie stanie liderka światowego rankingu Iga Świątek - poinformowali we wtorek organizatorzy. Przed rokiem gospodarzem zawodów była Gdynia.

Turniej rangi WTA 250 będzie rozgrywany w dniach 25-31 lipca na kortach Legia Tenis & Golf przy ul. Myśliwieckiej. Sprzedaż biletów ma się rozpocząć w połowie maja.

 

- Zmiana tegorocznej lokalizacji jest podyktowana wieloma czynnikami. Turniej to skomplikowane przedsięwzięcie, dlatego przeniesienie organizacji do Warszawy jest dla nas dużym ułatwieniem w aspekcie ekonomicznym i organizacyjnym. Ponadto Miasto Stołeczne Warszawa i Legia Tenis & Golf planują modernizacje, które idą w parze z naszą wizją rozwoju turnieju. Licencję posiadamy na kilka kolejnych lat, dlatego musimy myśleć o turnieju perspektywicznie i realizować wieloletnią strategię - powiedziała Paulina Wójtowicz, menedżer Igi Świątek i właścicielka licencji turnieju BNP Paribas Poland Open.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zaskakujące wyznanie Igi Świątek. Chodzi o odpoczynek (WIDEO)

 

Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski podkreślił, że organizacja turnieju to "olbrzymie wyróżnienie" i "niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć Igę Świątek, grającą u siebie w domu".

 

- To gwarancja sportowych emocji, ale nie zabraknie również dobrej zabawy, gdyż wspólnie z organizatorami przygotowujemy wiele atrakcji dla mieszkańców i fanów tenisa. Już dziś zapraszam na ostatni tydzień lipca na korty warszawskiej Legii - dodał Trzaskowski.

 

Pierwsza edycja BNP Paribas Poland Open odbyła się w lipcu 2021 ubiegłego roku w Gdyni. Otworzyli ją specjalnym, charytatywnym spotkaniem najlepsi polscy tenisiści – Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz. W turnieju triumfowała Belgijka Maryna Zanevska

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie