Wieloboiści szykują się na Memoriał Wiesława Czapiewskiego. "To będzie piękny lekkoatletyczny dzień"

Inne
Wieloboiści szykują się na Memoriał Wiesława Czapiewskiego. "To będzie piękny lekkoatletyczny dzień"
fot. Informacja prasowa
14 i 15 maja w Bydgoszczy odbędzie się 1. Memoriał Wiesława Czapiewskiego w Bydgoszczy.

To będzie niezwykła chwila w historii polskiej lekkiej atletyki. Czołowi wieloboiści świata, w tym reprezentantka Polski Adrianna Sułek, która zadziwiła kibiców podczas halowych mistrzostw świata w Belgradzie, 14 i 15 maja w Bydgoszczy wystartują w 1. Memoriale Wiesława Czapiewskiego w Bydgoszczy.

Wiadomo, że Sułek, wychowanka zasłużonego trenera, ma być jedną z największych gwiazd bydgoskiego memoriału. – Jestem przekonana, że wszyscy, którzy wybiorą się na stadion, nie będą żałować. To będą dwa dni pełne wielkich sportowych emocji, a kibicom zaprezentują się zawodnicy, którzy muszą godzić wiele bardzo trudnych konkurencji – powiedziała Adrianna Sułek.


Organizatorzy wciąż pracują nad ściągnięciem największych gwiazd. Na dziś wiadomo, że w Bydgoszczy pokażą się czołowi polscy wieloboiści, m.in. halowi mistrzowie Polski z Torunia Adrianna Sułek i Rafał Horbowicz. Będą też m.in. brązowy medalista ubiegłorocznych toruńskich halowych mistrzostw Europy Paweł Wiesiołek, czy czołowa polska siedmioboistka Paulina Ligarska.


– Cały czas bardzo intensywnie pracujemy, by ściągnąć do Bydgoszczy możliwie najlepszych zawodników. Bardzo zależy nam ma tym, by poziom rywalizacji był bardzo wysoki, żeby kibice w dobrej atmosferze mogli emocjonować się dobrymi zawodami – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor 1. Memoriału Wiesława Czapiewskiego w Bydgoszczy. Organizację Memoriału Wiesława Czapiewskiego wspiera miasto Bydgoszcz oraz samorząd województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Wstęp dla kibiców będzie wolny, a organizatorzy szykują dla nich dużo atrakcji. Przy stadionie staną food trucki, powstanie miasteczko lekkoatletyczne oraz dmuchańce dla dzieci. – Chcemy, by to był piknik rodzinny, na którym będą bawić się różne pokolenia miłośników Królowej Sportu. Z tego powodu dbamy nie tylko o atrakcje sportowe, ale również o te towarzyszące widowisku sportowemu – dodał Wolsztyński.

 

ZOBACZ TAKŻE: Adam Kszczot: Praca na roli nauczyła mnie osiągać szczyty w sporcie


Warto pamiętać, że w ostatnim czasie polscy wieloboiści odnoszą świetne rezultaty. – Na pewno warto pokazywać kibicom siedmioboistki i dziesięcioboistów, bo wykonują oni niesamowitą pracę, a przy tym prezentują ogromną wszechstronność, radząc sobie z różnorodnymi konkurencjami. Paweł Wiesiołek niewiele ponad rok temu u nas w Toruniu świętował brązowy medal halowych mistrzostw Europy, a Ada Sułek jest halową wicemistrzynią świata w pięcioboju – wymienił dyrektor 1. Memoriału Wiesława Czapiewskiego w Bydgoszczy.


W trakcie Memoriału Wiesława Czapiewskiego siedmioboistki przez dwa dni rywalizować będą w biegach na 100 metrów przez płotki, na 200 i 800 metrów oraz w skoku wzwyż, pchnięciu kulą, skoku w dal i rzucie oszczepem, natomiast mężczyźni w dziesięcioboju będą biegać na 100, 400, 1500 metrów oraz na 110 metrów przez płotki, a także skakać w dal, o tyczce i wzwyż, pchać kulą oraz rzucać dyskiem i oszczepem.


Wiesław Czapiewski był wybitnym polskim trenerem lekkiej atletyki, wcześniej dziesięcioboista. Będąc trenerem w Zawiszy Bydgoszcz prowadził m.in. Sebastiana Chmarę, Artura Kohutka, czy Pawła Wojciechowskiego. W 2015 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i za osiągnięcia w pracy trenerskiej. Był też trenerem roku w Kujawsko-Pomorskiem oraz w Wojsku Polskim. Zmarł w 2019 roku.


Memoriał Wiesława Czapiewskiego będzie wstępem do kolejnych emocji na stadionie w Bydgoszczy. 3 czerwca na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka odbędzie się bowiem czwarta edycja Memoriału Ireny Szewińskiej, jednego z najmocniej obsadzonych mityngów w Polsce. – Prace związane z organizacją Memoriału Ireny Szewińskiej oczywiście już trwają. Niedługo będziemy mogli poinformować o gwiazdach, które zaprezentują się kibicom w trakcie Memoriału Ireny Szewińskiej – wyjaśnia Wolsztyński. Memoriał, dzięki świetnej organizacji, został przed ubiegłym sezonem nagrodzony awansem do tzw. strefy Gold w ramach cyklu Continental Tour.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie