Grupa Sierleccy Czarni blisko półfinału

Grupa Sierleccy Czarni blisko półfinału.

Beniaminek Energa Basket Ligi, Grupa Sierleccy Czarni blisko półfinału! W drugim meczu ćwierćfinałowym słupszczanie pokonali Kinga Szczecin 89:80. Mecz nr 3 w poniedziałek o godz. 17:00.

Thomas Davis na początku spotkania był niezwykle skuteczny, a po jego trójce King prowadził 3:9. Gospodarze zareagowali na to serią 10:0 i po rzutach z dystansu Beau Beecha oraz Marka Klassena zdobywali już przewagę. Później podobne akcje kończył też Malachi Richardson, a mecz ciągle był wyrównany. Po zagraniach Filipa Matczaka po 10 minutach było jednak 21:28. Grupa Sierleccy Czarni w drugiej kwarcie krok po kroku odrabiali straty, a po akcji Mikołaja Witlińskiego przegrywali już tylko punktem. Dopiero po chwili i kolejnej trójce Klassena słupszczanie wracali na prowadzenie. Spotkanie ciągle było zacięte - świetne rzuty trafiał m. in. Beech, ale Sherron Dorsey-Walker zmniejszył straty do stanu 50:48 na koniec pierwszej połowy.

Malachi Richardson na początku trzeciej kwarty doprowadził do remisu. Mikołaj Witliński oraz Billy Garrett dość szybko opanowali jednak sytuację. Zespół trenera Mantasa Cesnauskisa kontrolował wydarzenia na parkiecie, chociaż Filip Matczak starał się to zmienić. Ostatecznie m. in. dzięki trójce Marcusa Lewisa po 30 minutach było 69:64. Początek kolejnej części meczu toczył się w rytmie “kosz za kosz” co działało na korzyść gospodarzy. Po późniejszej trójce w kontrze Jakuba Musiała różnica wynosiła 11 punktów. Nawet gdy Jakub Schenk zmniejszał straty, to szybko reagował Marek Klassen i słupszczanie mogli być spokojni o wynik. Ostatecznie Grupa Sierleccy Czarni zwyciężyli 89:80.

Najlepszym graczem gospodarzy był  z 20 punktami, 5 asyst i 4 zbiórki. W ekipie gości wyróżniał się Filip Matczak z 17 punktami, 7 asystami i 5 przechwytami.

Drugi mecz ćwierćfinałowy: Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - King Szczecin 89:80 (21:28, 29:20, 19:16, 20:16).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla Czarnych. Trzeci mecz odbędzie się w poniedziałek o 17. w Szczecinie.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Marek Klassen 20, Beau Beech 15, William Garrett 14, Mikołaj Witliński 11, Anthony Lewis 9, Kalif Young 9, Jakub Musiał 6, Dawid Słupiński 3, Bartosz Jankowski 2.

King Szczecin: Malachi Richardson 19, Filip Matczak 17, Thomas Davis 14, Sherron Dorsey-Walker 11, Cyril Langevine 11, Jakub Schenk 3, Kacper Borowski 3, Paweł Kikowski 2.