Kapeo Rocky Boxing Night: Kajetan Kalinowski i Cristian Lopez w walce wieczoru

Sporty walki
Kapeo Rocky Boxing Night: Kajetan Kalinowski i Cristian Lopez w walce wieczoru
fot. Materiały prasowe
Kajetan Kalinowski i Cristian Lopez wystąpią w walce wieczoru podczas gali Kapeo Rocky Boxing Nightpodczas gali

Kto kogo znokautuje?! Kajetan Kalinowski i Cristian Lopez przed czasem wygrali swoje ostatnie pojedynki. 27 maja w gdańskim Teatrze Szekspirowskim zmierzą się w walce wieczoru gali "Kapeo Rocky Boxing Night - Bić Albo Nie Być".

Kalinowski to świeżo upieczony triumfator turnieju wagi junior ciężkiej zorganizowanego przez Krystiana Każyszkę i grupę Rocky Boxing Promotion. Ma na koncie trzy zawodowe walki. Wszystkich rywali nokautował. Dwóch ostatnich już w pierwszej rundzie.

 

- Wygraną z Rafałem Rzeźnikem w finale turnieju wagi junior ciężkiej świętowałem... trenując na sali treningowej. Emocje już opadły, a ja chcę się dalej rozwijać. Chcę walczyć i wygrywać - mówi Kalinowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Errol Spence Jr, czyli mistrz świata i człowiek z żelaza

 

O sile jego pięści przekonał się m. in. olimpijczyk z Rio i wicemistrz Europy Igor Jakubowski. Wygrana z "Cyganem" była dużą niespodzianką. Teraz jednak już czas na utalentowanego Cristiana Lopeza. Kubańczyk, ma na koncie dwie zawodowe wygrane. W ostatniej walce trafił Damiana Smagieła potężnym ciosem i zakończył bój przed czasem.

 

- Walka z Kajetanem Kalinowskim skończy się nokautem. Mój styl opiera się właśnie na dążeniu do nokautu. - zapowiada Cristian Lopez i dodaje. - Spodziewam się dobrej walki, bo mój rywal jest dobrym pięściarzem. Nie zauważam w nim jednak niczego wyjątkowego - ocenił.

 

Inaczej widzi to Kalinowski. - Nie wiem kto jest tu faworytem. Myślę, że on będzie próbował jednak walczyć defensywnie. Czy kibice zobaczą nokaut to już przekonamy się podczas gali. Ja ciężko pracuję, żeby ta walka była ozdobą gali. Przygotowuję się w Starej Szkole Boksu pod okiem trenera Władysława Maciejewskiego. Trenuję z Wiktorem Szadkowskim, Damianem Tymoszem i Łukaszem Maćcem. Sparuję Michałem Soczynskim. Robimy mocną robotę i mam nadzieję, że praca oraz moje wyrzeczenia zaowocują w ringu - Kalinowski chce zrobić wrażenie na rywalu, ale Cristian Lopez jest pewny swego.

 

- Wygram na 100 procent. Najbardziej jednak zależy mi by widownia była zadowolona z widowiska jakie stworzymy - podkreśla Kubańczyk.

 

A widowisko zapowiada się imponująco. Galę zorganizowano pod hasłem "Bić albo nie być" parafrazując oczywiście słynny cytat z "Hamleta". Teatr Szekspirowski w Gdańsku nie po raz pierwszy gościć będzie artystów, ale po raz pierwszy będą to artyści pięści! Na karcie walk gali "Kapeo Rocky Boxing Night - Bić Czy Być" znalazło się 8 pojedynków. Grupę Rocky reprezentować będą Kewin Gruchała, Artur Bizewski, Mateusz Polski, Evander Rivera, Dominik Harwankowski i międzynarodowy Mistrz Polski w wadze średniej Adrian Szczypior. Kartę uzupełni, były reprezentant Polski w...piłce ręcznej, rodowity gdańszczanin Damian Kostrzewa, który ma za sobą walki w formule MMA. Transmisję z Teatru Szekspirowskiego przeprowadzi telewizja Polsat na swoich sportowych kanałach. Bilety na gale są dostępne na kupbilecik.pl

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie