Perugia solidarna z Draganem Travicą ws. oskarżeń o rasizm. "Podejmiemy odpowiednie kroki"

Siatkówka
Perugia solidarna z Draganem Travicą ws. oskarżeń o rasizm. "Podejmiemy odpowiednie kroki"
Fot. Polsat Sport
Sir Safety Perugia wyraziła solidarność ze swoim rozgrywającym Draganem Travicą.

Sir Safety Perugia wyraziła solidarność ze swoim rozgrywającym Draganem Travicą i zapowiedziała podjęcie odpowiednich kroków w celu ochrony dobrego imienia swojego zawodnika. Włoski siatkarz został oskarżony o rasistowskie zachowanie przez zawodników przeciwnego zespołu po półfinałowym meczu w siatkarskiej Serie A pomiędzy Modeną a Perugią.

Nie ustają echa konfliktu między Draganem Travicą i Yoandry Lealem. Siatkarze czołowych włoskich klubów starli się po jednym z półfinałowych spotkań Serie A. Leal reprezentujący Modenę zaraz po zakończeniu meczu podbiegł do Travicy i zaczął go szarpać oraz kopnął, za co komisja dyscyplinarna już zdążyła go ukarać. Strony próbował uspokajać Wilfredo Leon, ale nie dał rady. Nikt jednak nie wiedział, co było źródłem konfliktu między doświadczonymi siatkarzami.


Po całym zdarzeniu sytuację podsycił Earvin N'Gapeth z Modeny, który w opublikowanych na Instagramie wpisach nazwał Travicę "rasistą" i "zdrajcą". Sprawę zbadał Sportowy Sąd Apelacyjny, gdzie sprawę zgłosił Leal. Organ nie dopatrzył się przejawów rasizmu w zachowaniu Travicy.

 

ZOBACZ TAKŻE: To już pewne! Wilfredo Leon wybrał klub!


"W toku badania uzyskanej dokumentacji nie pojawiły się jednak żadne dowody, ani nie zostały one przedstawione przez wnioskodawców, świadczące o domniemanym przestępstwie na tle rasowym, które rzekomo popełnił przeciwnik (Travica) przeciwko skarżącemu (Leal).” - napisano w komunikacie prasowym Sportowego Sądu Apelacyjnego.


Do sprawy odniósł się również klub Travicy, który opublikował obszerne oświadczenie na swojej stronie internetowej zapowiadając pełną solidarność ze swoim rozgrywającym i powołując się na wyrok wspomnianego sądu.


- Sir Safety Conad Perugia, w związku z instrumentalnymi, bardzo poważnymi oskarżeniami o „rasistowskie prowokacje” wysuwanymi w różnych miejscach przez niektórych członków Modena Volley Club przeciwko Draganowi Travici, wyraża najwyższą solidarność ze swoim zawodnikiem - napisano na stronie internetowej Sir Safety Perugia.

 


Klub zapowiada także podjęcie odpowiednich kroków w celu ochrony dobrego imienia swojego zawodnika oraz organizacji.


- Sir Safety Conad Perugia oceni wraz z Draganem Travicą najbardziej odpowiednie działania w celu ochrony odpowiednich dóbr, w każdym właściwym urzędzie, przed wszystkimi członkami Modena Volley Company i wszelkimi innymi osobami, które bezpodstawnie spowodowały oskarżenia o rasizm wobec Dragana Travicy - dodano w komunikacie klubu.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie