Zagraniczne media zgodne: Gabriel Slonina wcale nie jest bliski wybrania reprezentacji Polski

Piłka nożna
Zagraniczne media zgodne: Gabriel Slonina wcale nie jest bliski wybrania reprezentacji Polski
fot. Cyfrasport
Czesław Michniewicz może mieć problem z przekonaniem urodzonego w USA Sloniny.

Zdaniem amerykańskiego dziennikarza MLS Toma Bogerta, Gabriel Slonina ma swój priorytet w wyborze kraju, którego barwy miałby reprezentować. Według niego dołączenie do kadry Polski wcale nie jest tak oczywiste ze strony samego zawodnika. Głos zabrał również Fabrizio Romano.

Gabriel "Gaga" Slonina jest uważany za bramkarza przyszłości Stanów Zjednoczonych. Zadebiutował w MLS w wieku zaledwie 16 lat w zeszłym roku. Został wówczas najmłodszym golkiperem w historii ligi, co również wiąże się ze sporymi nadziejami.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czesław Michniewicz spotkał się z utalentowanym bramkarzem Chicago Fire (ZDJĘCIE)

 

17-latek wielokrotnie reprezentował Stany Zjednoczone na poziomie młodzieżowym i jeszcze w grudniu był częścią seniorskiej kadry. Bramkarz urodził się w Addison, Illinois w Stanach Zjednoczonych, jednak jego rodzice pochodzą z Polski. Do tego momentu nie zadebiutował między słupkami dorosłej kadry USA, więc temat powołania go do reprezentacji Polski nadal jest sprawą otwartą.

 

Slonina w wieku zaledwie 14 lat podpisał swój 1. profesjonalny kontrakt z drużyną Chicago Fire. Został 2. najmłodszym w historii piłkarzem Major League Soccer. Zadebiutował w MLS w sierpniu 2021 roku, rozpoczynając i grając pełne 90 minut w remisie 0-0 z obecnymi mistrzami New York City, co czyni go najmłodszym bramkarzem, który zachował czyste konto w historii MLS.

 

- Polacy zamierzają powołać amerykańsko-polskiego bramkarza "Gagę" Słoninę z Chicago Fire do kadry narodowej. Ani słowa, czy się zgodzi, czy nie. 17-letnia Słonina jest byłym reprezentantem młodzieżowej kadry USA, a w styczniu również był powołany do zespołu seniorskiego. Polska opublikowała zdjęcia, na którym dali mu koszulkę podczas rekrutacji - napisał na Twitterze dziennikarz MLS Tom Bogert.

 

 

Bogert przekonuje, że Michniewicz zamierza wykorzystać ten fakt i umieści nazwisko Sloniny na liście piłkarzy powołanych do drużyny „Biało-Czerwonych” na najbliższe zgrupowanie. Oznacza to, że ostateczna decyzja o akceptacji lub odrzuceniu zaproszenia będzie należała tylko do Sloniny.

 

Dziennikarz uważa, że bramkarz Chicago Fire traktuje jako priorytet pozostanie w kadrze amerykańskiej, gdzie ma mniejszą konkurencję do zostania numerem jeden między słupkami.

 

Chociaż nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, czy Slonina przyjmie powołanie Czesława Michniewicza, to transferowy ekspert Fabrizio Romano powtórzył raport Bogerta i stwierdził, że "priorytetem Sloniny jest pozostanie w USMNT".

 

 

"Gaga" był w przeszłości w kręgu zainteresowań wielkich klubów. Znalazł się m.in. na celowniku Juventusu oraz Chelsea. W obecnym sezonie MLS Slonina wybiegł na boisko 11 razy, 4-krotnie zanotował czyste konto oraz wpuścił 16 goli.

Mateusz Stefanik/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie