Dwie polskie załogi na czele żeglarskich regat w Hyeres w klasie 49er

Inne
Dwie polskie załogi na czele żeglarskich regat w Hyeres w klasie 49er
Fot. PAP
Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki zajmują pierwsze, a Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch drugie miejsce w klasie 49er rozgrywanych w Hyeres żeglarskich regatach French Olympic Week. Z kolei w klasie ILCA 6 prowadzi Agata Barwińska.

W klasie 49er rywalizuje 61 załóg. Pierwszego dnia imprezy Buksak (AZS AWFiS Gdańsk) i Wierzbicki (OŚ AZS Poznań) wygrali dwa wyścigi i zajęli trzecią lokatę, natomiast Staniul i Sztorch (AZS AWFiS) trzy razy dotarli na metę na drugiej pozycji. Na dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej znajdują się Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (AZS AWFiS).

 

Barwińska (MOS SSW Iława), aktualna mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata, była w poniedziałek ósma i druga, dzięki czemu otwiera w klasie ILCA 6 stawkę 65 zawodniczek.

 

Trzecia w klasie iQFoil jest Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a piąta Maja Kuchta. Z kolei wśród deskarzy najlepiej radzi sobie ich klubowy kolega Kamil Manowiecki, który plasuje się na piątej pozycji, a tuż za nim sklasyfikowany jest Maciej Rutkowski (OŚ AZS Poznań).

 

Ponadto po pierwszym dniu zawodów w klasie Formula Kite Julii Damasiewicz (OŚ AZS Poznań) przypada szósta, a w klasie 49erFX Aleksandrze Melzackiej (YKP Gdynia) i Sandrze Jankowiak (OŚ AZS Poznań) siódma lokata.

 

W Hyeres ściga się ponad 800 żeglarzy, w tym 42 reprezentantów biało-czerwonych. Regaty zakończą się w sobotę.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie