PKO BP Ekstraklasa: Surowa kara dla piłkarza Wisły Kraków za uderzenie rywala

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Surowa kara dla piłkarza Wisły Kraków za uderzenie rywala
fot. Cyfrasport
Luis Fernandez został zdyskwalifikowany na cztery mecze.

Cztery mecze dyskwalifikacji – to kara, jaką Komisja Ligi nałożyła na piłkarza Wisły Kraków Luisa Fernandeza za uderzenie gracza Wisły Płock Damiana Michalskiego po poniedziałkowym meczu tych drużyn w 30. kolejce ekstraklasy.

Spotkanie Wisły Kraków z imienniczką z Płocka miało burzliwy przebieg. Goście wygrali 4:3 po rzucie karnym podyktowanym w ostatniej akcji. Po końcowym gwizdku doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami. W ich trakcie napastnik gospodarzy Luis Fernandez uderzył Damiana Michalskiego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Michał Białoński: Dlatego Wisła Kraków tonie

 

Zajściem tym na czwartkowym posiedzeniu zajęła się Komisja Ligi, która zdyskwalifikowało Hiszpana na cztery mecze. Oznacza to, że Fernandez nie zagra już do końca sezonu. Wiele na to wskazuje, że był to jego ostatni występ w barwach krakowskiego klubu, gdyż jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca.

 

We wtorek Fernandez przeprosił Michalskiego, wpłacił też 12 tysięcy złotych na cel charytatywny, ale to nie wpłynęło łagodząco na wysokość kary. Hiszpan, który trafił do Wisły Kraków w styczniu tego roku, zagrał w dziewięciu meczach, w których zdobył trzy bramki.

 

Ponadto Komisja Ligi za niewłaściwe zachowanie wobec arbitra Damiana Sylwestrzaka, nałożyła na Jakuba Błaszczykowskiego karę 5 tysięcy złotych grzywny w zawieszeniu na pół roku. Dwa mecze dyskwalifikacji otrzymał także fizjoterapeuta Karol Biedrzycki.

 

Za niewłaściwe zachowanie kibiców, którzy po zakończonym meczu rzucali na murawę różne przedmioty, krakowski klub zapłaci grzywnę w wysokości 15 tysięcy złotych.

 

Wisła Kraków znajduje się w strefie spadkowej, zajmując 16. miejsce w tabeli ekstraklasy. W niedzielę w derbach Krakowa zmierzy się z Cracovią.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie