Kolejny szalony mecz Wisły Kraków! Dwa gole w końcówce

Szalony mecz w Rzeszowie!

Resovia Rzeszów zmierzyła się z Wisłą Kraków w meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi. Po szalonej końcówce spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W pierwszej połowie rywalizacji gra była wyrównana, choć można było odnieść wrażenie, że delikatną przewagę w posiadaniu piłki miała drużyna z Krakowa.

Przez pierwsze dwa kwadranse obie ekipy skutecznie neutralizowały swoje poczynania ofensywne. Dopiero w 32. minucie nieco zagotowało się w polu karnym gości, po tym jak Kelechukwu Ibe-Torti oddał groźny strzał z woleja, po którym piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Alvaro Ratona.

Po zmianie stron piłkarze "Białej Gwiazdy" odważniej ruszyli do ataku. Najpierw w 49. minucie Angel Rodado uderzył po ziemi z ostrego kąta, ale bramkarz stanął na wysokości zadania i sparował piłkę do boku.

Kilkadziesiąt sekund później Joseph Colley zmarnował doskonałą okazję, oddając strzał efektownym "krzyżakiem" z okolicy trzeciego metra. Piłka trafiła jednak w dobrze ustawionego golkipera Resovii.

Wisła napierała coraz mocniej i w 71. minucie po rozegraniu rzutu rożnego Bartosz Jaroch oddał precyzyjny strzał głową. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, jednak Branislav Pindroch końcami palców przeniósł piłkę nad bramką.

Ostatnie minuty spotkania dostarczył kibicom zdecydowanie najwięcej wrażeń.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Angel Rodado dał Wiśle prowadzenie, jednak euforia gości nie trwała zbyt długo. Niecałą minutę później Resovia odpowiedziała w najlepszy z możliwych sposobów.

Maciej Górski znakomicie odwrócił się z rywalem na plecach w polu karnym i sprytnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce.

Resovia Rzeszów - Wisła Kraków 1:1 (0:0)

Bramki: Maciej Górski 90'+2' - Angel Rodado 90'+1'