PKO BP Ekstraklasa: Remis w debiucie Mariusza Lewandowskiego

Mariusz Lewandowski

W piątkowym wieczór w roli trenera Radomiaka Radom zadebiutował Mariusz Lewandowski, który kilka dni wcześniej zastąpił Dariusza Banasika. Jego podopieczni zremisowali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 0:0.

Zabrzanie zaczęli spotkanie ofensywnie. Już w pierwszych pięciu minutach dwóch dobrych okazji nie wykorzystał Mateusz Cholewiak. Najpierw głową uderzył zbyt lekko, potem przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali.

Radomianie rozkręcali się wolniej, ale też mogli objąć prowadzenie. Miguel Machado próbował przelobować Grzegorza Sandomierskiego, który złapał piłkę, a po uderzeniu Mauridessa zza pola karnego uratował gospodarzy słupek.

W ostatniej akcji przed przerwą powinien zdobyć gola dla Górnika Lukas Podolski, jednak spudłował z 10 metrów.

Drugą część otworzył Leandro mocnym strzałem z linii pola karnego, po którym piłka minęła "okienko" zabrzańskiej bramki.

Miejscowi kibice wykorzystali mecz, by wykrzyczeć swoje żądania pieniędzy na transfery i pozyskania dla klubu inwestorów, tudzież zachęcali Podolskiego do pozostania w Górniku (kontrakt napastnika wygasa w czerwcu).

Po drugiej stronie boiska po rajdzie Przemysława Wiśniewskiego w ostatniej chwili zablokowany został Dariusz Pawłowski. Potem Rafał Janicki trafił co prawda do siatki radomian, zagrał jednak przy okazji ręką i sędzia gola nie uznał.

"Piłkę meczową" zmarnował w 88. minucie rezerwowy napastnik gospodarzy Higinio Marin. Przedarł się między obrońcami, ale nie zdołał zmylić Filipa Majchrowicza i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Górnik Zabrze - Radomiak Radom 0:0

Górnik Zabrze: Grzegorz Sandomierski - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Erik Janza - Dariusz Pawłowski, Dariusz Stalmach (66. Adrian Dziedzic), Alasana Manneh, Mateusz Cholewiak (86. Robert Dadok) - Bartosz Nowak (86. Dani Pacheco), Piotr Krawczyk (66. Higinio Marin), Lukas Podolski

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Tiago Matos, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Jakub Nowakowski (46. Thabo Cele), Daniel Łukasik, Filipe Nascimento - Leandro (68. Abraham Marcus Ayomide), Maurides (77. Jo Santos), Luis Machado (77. Karol Angielski)

Żółte kartki: Stalmach, Cholewiak - Matos, Nowakowski, Machado, Łukasik, Ayomide