Poznaliśmy gospodarzy ME siatkarek 2023

Siatkówka
Poznaliśmy gospodarzy ME siatkarek 2023
fot. Cyfrasport
ME w siatkówce kobiet 2023 zostaną rozegrane w czterech krajach.

Belgia, Włochy, Estonia i Niemcy będą współgospodarzami CEV EuroVolley Women 2023. Cztery znane z zamiłowania do siatkówki narody połączą siły, aby zorganizować flagowe wydarzenie reprezentacyjnej, europejskiej siatkówki. W mistrzostwach Europy 2023 wezmą udział 24 reprezentacje.

Już po raz trzeci EuroVolley odbędzie się w czterech krajach, od czasu rewolucji w formule rozgrywek, która rozpoczęła się wraz z edycją z 2019 roku. Wówczas to po raz pierwszy tak wiele narodów gościło europejską elitę siatkówki, a udział w turnieju wzięły aż 24 drużyny.

 

Zobacz także: Vital Heynen ma ogromny problem! Zaskakujące deklaracje dwóch siatkarskich gwiazd

 

Belgia miała już okazję być gospodarzem ostatniego etapu mistrzostw Europy kobiet: w 1987 roku sama, w 2007 wraz z sąsiadami z Luksemburga, a w 2015 we współpracy z Holandią. Żeńska reprezentacja tego kraju, znana jako "Żółte Tygrysy", stała się prawdziwą siłą, z którą należy się liczyć, zwłaszcza od czasu zdobycia przez nie brązowego medalu ME 2013. EuroVolley 2023 Kobiet pomoże podnieść jeszcze wyżej rangę siatkówki w Belgii, która była jednym z czterech krajów organizujących niezapomniane ME siatkarzy w 2019 roku.

 

Włochy są krajem panujących mistrzyń Europy, a gwiazdorska drużyna prowadzona przez Davide Mazzantiego będzie miała przywilej rywalizacji na ojczystej ziemi aż do ćwierćfinału, ponieważ zarówno półfinały, jak i mecze o medale odbędą się w Belgii. W 2011 roku Włochy po raz ostatni współorganizowały EuroVolley Women razem z Serbią. Italia to kraj o ustalonej pozycji siatkarskiego mocarstwa, męska i żeńska drużyna tego kraju zdobyła złoto EuroVolley 2021.

 

Estonia będzie próbowała wykorzystać bezprecedensowy sukces zeszłorocznych meczów grupowych ME siatkarzy w Tallinie i przenieść uwagę na grę siatkarek. Ich reprezentacja rywalizowała w EuroVolley tylko raz, w 2019 roku. Organizatorzy przygotowali prawdziwe siatkarskie święto, a fani mogą spodziewać się podobnych atrakcji, gdy Estonia po raz pierwszy będzie gospodarzem turnieju kobiet, późnym latem 2023 roku.

 

 

Grono gospodarzy CEV EuroVolley 2023 Women dopełniają Niemcy. Mistrzostwa kontynentu powracają do tego kraju po raz pierwszy od czasu, gdy Niemcy połączyły siły ze Szwajcarią, aby zorganizować edycję 2013. Oprócz złotych medali zdobytych przez byłe NRD w 1983 i 1987 roku, najlepsze wyniki od zjednoczenia kraju przyniosły lata 2011 i 2013 – z dwoma kolejnymi srebrnymi medalami.

 

Podobnie jak w Belgii i we Włoszech, zarówno Estonia jak i Niemcy przyjmą po jednej z czterech grup fazy wstępnej, rywalizacja będzie kontynuowana w Belgii i we Włoszech w meczach 1/8 i 1/4 finału, po czym w Belgii rozegrane zostaną półfinały i mecze o medale. W turnieju wezmą udział 24 drużyny: czterech gospodarzy, pierwsza ósemka z edycji 2021 oraz 12 zespołów, które zwyciężą w kwalifikacjach zaplanowanych na koniec lata 2022 roku.

RM, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie