MKS Będzin coraz bliżej PlusLigi! Drugie zwycięstwo w finale

MKS Będzin wygrał w drugim meczu finału Tauron 1. Ligi siatkarzy 2024.

Siatkarze BBTS Bielsko-Biała przegrali z MKS Będzin 0:3 w drugim meczu finału Tauron 1. Ligi. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Siatkarze MKS prowadzą już 2—0, a trzecie starcie rozegrają w środę u siebie w Będzinie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze MKS Będzin – dwa asy posłał Mateusz Rećko i było 2:5. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i wyrównali po punktowym bloku (10:10). Przyjezdni szybko jednak odzyskali inicjatywę. Poszła seria pięciu wygranych akcji (12:18), która okazała się kluczowa dla losów tej partii. Skuteczniejsi w ataku będzinianie kontrolowali sytuację w końcówce, a wynik na 17:25 ustalił Rećko.

Druga odsłona była bardziej wyrównana. Gospodarze popełniali mniej błędów, zdołali nawiązać walkę z ekipą z Będzina, a wynik długo oscylował wokół remisu. Losy seta rozstrzygnęły się w końcówce. Po skutecznym ataku Brandona Koppersa gospodarze przegrywali 21:23, ale zdołali wyrównać (23:23). Goście wywalczyli piłkę setową, popełnili jednak błąd w polu zagrywki i rozpoczęła się gra na przewagi. Bohaterem ostatnich akcji był Rećko, który skutecznie zaatakował, a po chwili dołożył blok (25:27).

W trzecim secie przewagę miała drużyna z Bielska-Białej (11:9, 14:11). Przyjezdni odrabiali straty(15:15, 20:20), w obu przypadkach po atakach Koppersa. Losy seta znów rozstrzygnęły się w końcówce. Błąd gospodarzy w polu zagrywki, as Grzegorza Pająka w kolejnej akcji i goście mieli piłkę meczową. W ostatniej akcji meczu Koppers zaatakował po bloku przeciwników (22:25).

Skrót meczu BBTS - MKS:

Najwięcej punktów: Szymon Romać (9) – BBTS; Mateusz Rećko (19), Brandon Koppers (18) – MKS. Goście byli skuteczniejsi w ataku i popełnili mniej błędów własnych. MVP: Grzegorz Pająk.

BBTS Bielsko-Biała – MKS Będzin 0:3 (17:25, 25:27, 22:25)

BBTS: Mateusz Zawalski, Szymon Bereza, Adrian Kopij, Bartłomiej Zawalski, Szymon Romać, Kamil Dębski – Szymon Biniek (libero) oraz Radosław Puczkowski, Szymon Janus, Wojciech Siek. Trener: Sergiej Kapelus.
MKS: Brandon Koppers, Łukasz Swodczyk, Mateusz Rećko, Dominik Depowski, Mateusz Siwicki, Grzegorz Pająk – Maciej Olenderek (libero) oraz Jakub Olszewski, Bartosz Pietruczuk, Daniel Popiela. Trener: Wojciech Serafin.