Piotr Protasiewicz kończy karierę

Żużel
Piotr Protasiewicz kończy karierę
fot. Cyfrasport
Piotr Protasiewicz zakończy karierę po trwającym sezonie.

Legendarny polski żużlowiec Piotr Protasiewicz ogłosił, że sezon 2022 będzie jego ostatnim w zawodowej rywalizacji. Sportowiec poinformował o swojej decyzji w trakcie ceremonii włączenia go do galerii sław Żużlowej Reprezentacji Polski, która miała miejsce przed meczem kadry z Resztą Świata. W zeszłym roku 47-letni Protasiewicz startował jeszcze w PGE Ekstralidze.

Piotr Protasiewicz to jeden z najbardziej zasłużonych polskich żużlowców XXI wieku. Swoją karierę zaczynał w Falubazie Zielona Góra, ale występował również w Polonii Bydgoszcz, Apatorze Toruń, dwunastokrotnie sięgając po medale mistrzostw Polski. Ponadto występował też w ligach: angielskiej, duńskiej, szwedzkiej, czeskiej, niemieckiej czy rosyjskiej. W reprezentacji Polski sięgnął po właściwie wszystko, co tylko się da, dokładając kilka startów w prestiżowym cyklu Speedway Grand Prix.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Protasiewicz w Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski

 

Dokładnie 2 maja, przed meczem "Biało-Czerwonych" przeciwko Reszcie Świata, Protasiewicz został włączony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski, w której znajdują się już tacy żużlowcy jak Tomasz Gollob, Marek Cieślak, Jerzy Szczakiel czy Antoni Woryna. Podczas ceremonii 47-latek ogłosił, że trwający aktualnie sezon będzie jego ostatnim w zawodowej rywalizacji.

 

 

- Bardzo się cieszę i dziękuję za zaszczyt, jaki mnie spotkał. Cieszę się, że na koniec mogłem odebrać takie wyróżnienie, tym bardziej w mieście, gdzie zacząłem dorosłe ściganie. To właśnie w Bydgoszczy w 1997 roku podpisałem pierwszy seniorski kontrakt. Zawsze będę miał sentyment do tego klubu i stadionu - powiedział Protasiewicz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Żużlowa GP: Bartosz Zmarzlik wygrał w Gorican! Maciej Janowski drugi

 

Reprezentant Stelmet Falubazu postawił sobie ostatni cel, jakim jest awans ze Stelmet Falubazem z powrotem do PGE Ekstraligi. Największe sukcesy w karierze Protasiewicza to trzykrotne wywalczenie tytułu drużynowego mistrza świata oraz 3 złote medale mistrzostw Polski.

Adam Łuczka/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie