Finał Ligi Mistrzów 2022: Kiedy? Gdzie? Kto zagra w finale Champions League?

Piłka nożna
Finał Ligi Mistrzów 2022: Kiedy? Gdzie? Kto zagra w finale Champions League?
fot. PAP
Kiedy finał Ligi Mistrzów 2022? Gdzie finał Ligi Mistrzów? Kto zagra w finale Champions League?

Finał Ligi Mistrzów 2022, czyli decydujący mecz najważniejszych europejskich rozgrywek, jeśli chodzi o piłkę nożną. Kiedy finał Ligi Mistrzów? O której godzinie się rozpocznie? Gdzie zostanie rozegrany finał? Kto zagra w finale?

Liga Mistrzów w sezonie 2021/2022 wkracza w decydującą fazę. Po tym, jak drużyny zakończyły zmagania w fazie grupowej, przyszedł czas na fazę pucharową.

ZOBACZ TAKŻE: Co z transferem Lewandowskiego? Włoski dziennikarz nie ma wątpliwości

 

W tej doszło do kilku niespodzianek - na wczesnym etapie swoją grę w Champions League zakończył między innymi Bayern Monachium. Robert Lewandowski i spółka odpadli w ćwierćfinale po przegranej w dwumeczu z Villarrealem.

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów 2022?

O tym, kto zagra w finale Ligi Mistrzów w aktualnym sezonie, przekonaliśmy się po zakończeniu półfinałów. W tej fazie Liverpool zmierzył się z Villarrealem i wyeliminował Hiszpanów. W drugiej parze Real Madryt rywalizował z Manchesterem City i po niesamowitym dwumeczu wywalczył awans do finału.

Kiedy finał Ligi Mistrzów 2022? O której godzinie?

Termin finału Ligi Mistrzów 2022 to 28 maja 2022 roku. Finałowe spotkanie Champions League rozpocznie się o godzinie 21.00.

Gdzie finał Ligi Mistrzów 2022?

Finał Ligi Mistrzów w sezonie 2021/2022 zostanie rozegrany we Francji, a konkretniej na stadionie Stade de France na przedmieściach Paryża. Pierwotnie decydujący mecz Champions League 2022 miał się odbyć w Petersburgu, jednak w związku z atakiem Rosji na Ukrainę został on przeniesiony do Francji.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie