ATP w Madrycie: Kolejne zwycięstwo Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz w kolejnej rundzie turnieju ATP w Madrycie

Rywalem Huberta Hurkacza w trzeciej rundzie turnieju ATP w Madrycie był Dusan Lajović. Polak wygrał to spotkanie 2:0 (7:5, 6:3) i tym samym awansował do kolejnego etapu rywalizacji w stolicy Hiszpanii.

Pierwszy set tego spotkania był bardzo wyrównany. Żaden z tenisistów nie był w stanie przełamać przeciwnika. Ta sytuacja zmieniła się jednak przy stanie 6:5 dla Hurkacza. Polak wygrał gema serwisowego swojego rywala i tym samym sięgnął po zwycięstwo w pierwszej partii. Przez wyrównany poziom obu zawodników, wyłonienie zwycięzcy tego seta zajęło prawie godzinę.

W drugim secie Polak dobrze prezentował się na korcie. Pochodzący z Wrocławia zawodnik konsekwentnie wykorzystywał błędy swojego rywala. Dzięki temu przełamał Serba i wyszedł na prowadzenie. Hurkacz imponował kibicom mocnymi i celnymi serwisami. W samym drugim secie Polak zanotował dziesięć asów. Między innymi dzięki temu wygrał tę partię 6:3 i awansował do kolejnej rundy turnieju w Hiszpanii.

Przed 25-latkiem trudne starcie. Jego następnym przeciwnikiem będzie Novak Djokovic.

Hubert Hurkacz - Dusan Lajović 2:0 (7:5, 6:3)