Liga Europy: Eintracht Frankfurt - West Ham United. Relacja i wynik na żywo

West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański, postara się we Frankfurcie odrobić stratę z pierwszego meczu, przegranego z Eintrachtem 1:2 i awansować do finału piłkarskiej Ligi Europy. Relacja i wynik na żywo meczu Eintracht Frankfurt - West Ham United od godz. 21:00 na Polsatsport.pl.

Polski bramkarz na arenie międzynarodowej jest rezerwowym, a między słupkami zastępuje go Francuz Alphonse Areola.

Angielski zespół w ostatnich tygodniach wyraźnie skupia się na walce o triumf w LE, który oznaczałby możliwość występu w następnej edycji Ligi Mistrzów. Piłkarze trenera Davida Moyesa w czterech ostatnich występach powiększyli dorobek jedynie o punkt i zajmują siódmą lokatę, która oznacza udział w Lidze Konferencji.

Powody do optymizmu po porażce na własnym stadionie daje "Młotom" i ich kibicom sytuacja z poprzedniej rundy, kiedy WHU zremisował u siebie z Olympique Lyon 1:1, a we Francji wypunktował gospodarzy 3:0.

Teraz wygrana jest koniecznością, by ewentualnie szukać szczęścia w dogrywce bądź rzutach karnych. Nie będzie o nią łatwo, gdyż po 90 minutach Eintracht przegrywał w tej edycji LE tylko raz - z Betisem Sewilla 0:1, a samobójcze trafienie gości w ostatniej minucie dogrywki dało niemieckiej ekipie awans do ćwierćfinału, w którym sprawiła jedną z większych niespodzianek tej edycji eliminując Barcelonę.

Eintracht zajmuje 11. lokatę w Bundeslidze i Liga Europy to jedyna szansa na sukces w tym sezonie. Nic dziwnego, że we Frankfurcie nie kryją, co jest priorytetem.

"Moje ostatnie słowa do piłkarzy przed wyjściem z szatni brzmiały: uważajcie na kontuzje i nie zapomnijcie pogratulować rywalom po końcowym gwizdku" - przyznał pół żartem pół serio trener Eintrachtu Oliver Glasner po przegranym 0:2 poniedziałkowym spotkaniu ligowym z Bayerem Leverkusen (0:2).

Relacja i wynik na żywo meczu Eintracht Frankfurt - West Ham United od godz. 21:00 na Polsatsport.pl.