Komplet na PGE Narodowym! Kibice na finale Fortuna Pucharu Polski

Piłka nożna
Komplet na PGE Narodowym! Kibice na finale Fortuna Pucharu Polski
fot. PAP/Marcin Bielecki
Finał PP 2024 - kibice na Stadionie Narodowym.

Piłkarze Wisły Kraków pokonali po dogrywce Pogoń Szczecin 2:1 w finale Fortuna Pucharu Polski na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Na trybunach zasiadło około 48 tysięcy kibiców. To komplet widzów, bo wyższa frekwencja nie była możliwa z uwagi na sektory buforowe. Jak wyglądała oprawa? Kibice na finale PP Wisła – Pogoń w galerii zdjęć.

Oba kluby dostały dla swoich kibiców po 10 tysięcy wejściówek, które rozeszły się bardzo szybko. Podobnie jak w poprzednich latach zorganizowane grupy sympatyków usiadły na łukach za bramkami – fani Wisły zgodnie ubrani na czerwono, a kibice Pogoni na granatowo-bordowo.

 

Zobacz także: Zrobią wszystko, by sprowadzić Lewandowskiego! Z tym klubem go jeszcze nie łączyli

 

Kibice z Krakowa wywiesili przed meczem ogromny transparent z napisem "Pierwsi zdobywcy pucharu" i wizerunkiem piłkarzy z okresu międzywojennego. Sympatycy klubu ze Szczecina mieli transparent: "W naszych sercach zawsze Pogoń jest".

 

Łącznie na trybunach, licząc z sektorami wzdłuż linii bocznych, zasiadło 47 506 widzów. Na tych "neutralnych" miejscach również pojawiło się sporo kibiców w szalikach i koszulkach obu drużyn. Wyższa frekwencja była niemożliwa z uwagi na sektory buforowe.

 

Finał Fortuna Pucharu Polski zawsze ma uroczystą oprawę. Przed jego rozpoczęciem tradycyjnie odegrano więc hymn państwowy, a na murawie ułożono duże płachty z wizerunkiem herbów Pogoni i Wisły.

 

Piłkarze Wisły Kraków pokonali Pogoń Szczecin 2:1 po dogrywce i zdobyli Puchar Polski po raz piąty w historii. Po meczu nastąpiła dekoracja z udziałem m.in. prezesa PZPN Cezarego Kuleszy. W przeszłości Puchar wręczano na trybunie honorowej, ale od kilku lat ceremonia odbywa się na płycie boiska.

 

Kibice na finale Fortuna Pucharu Polski 2024 Pogoń Szczecin - Wisła Kraków w galerii zdjęć:

Robert Murawski/Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie