Media: Malwina Smarzek zagra w Brazylii

Siatkówka
Media: Malwina Smarzek zagra w Brazylii
Fot. PAP
Malwina Smarzek

Malwina Smarzek dołączy do drużyny brazylijskiej drużyny Osasco - informuje portal "O Tempo". Polska atakująca miała związać się z nowym zespołem rocznym kontraktem. Aktualnie występuje w Developresie Bella Dolina Rzeszów.

Smarzek przeniesie się do Brazylii! Taką wiadomość podał Bruno Voloch z brazylijskiego portalu "O Tempo". Informację miał potwierdzić włoski agent zawodniczki, z którym skontaktowali się dziennikarze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy powody braku powołania dla Malwiny Smarzek! "Problemy zdrowotne"

 

To nie pierwsze podejście Smarzek do ligi brazylijskiej. Jak podaje Voloch, dwa lata temu atakująca miała związać się z Minas, ale ostatecznie do transferu nie doszło i Polka dołączyła do włoskiego Igor Gorgonzola Novara. Aktualnie Smarzek występuje w Developresie Bella Dolina Rzeszów, gdzie trafiła w trakcie sezonu po rozwiązaniu umowy z Lokomotiwem Kaliningrad.

 

Postać Smarzek budzi spore kontrowersje wśród polskich fanów siatkówki od momentu rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainie. Zawodniczka była wówczas związana umową ze wspomnianym rosyjskim Lokomotiwem Kaliningrad, z którym ostatecznie rozstała się w marcu i dołączyła do ekipy z Rzeszowa. Mimo rozwiązania kontraktu wielu fanów wciąż ma za złe zawodniczce, że ta nie potępiła jasno rosyjskich działań na Ukrainie, a na meczach TAURON Ligi pojawiały się nawet transparenty kibiców przeciwnej drużyny wycelowane w siatkarkę.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie