Piłkarze Seattle Sounders pierwszymi amerykańskimi triumfatorami Ligi Mistrzów CONCACAF

Piłka nożna
Piłkarze Seattle Sounders pierwszymi amerykańskimi triumfatorami Ligi Mistrzów CONCACAF
fot. YouTube/Concacaf
Pierwszy triumf amerykańskiej drużyny w Lidze Mistrzów CONCACAF

Seattle Sounders FC to pierwsza drużyna z Major League Soccer (MLS), która wygrała piłkarską Ligę Mistrzów CONCACAF. W finałowym dwumeczu pokonała meksykański Pumas UNAM, kończąc serię 13 triumfów klubów z tego kraju.

W drugim meczu finału ekipa z Seattle zwyciężyła u siebie 3:0, a pierwsze spotkanie w Meksyku zakończyło się remisem 2:2.

 

ZOBACZ TAKŻE: Josep Guardiola: Byliśmy tak blisko...

 

CONCACAF to konfederacja Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, która wchodzi w skład FIFA. Przed laty klubowe mistrzostwa tej strefy - Champions Cup - wygrały drużyny MLS DC United (1998) i Los Angeles Galaxy (2000). Od 2008 roku rozgrywki te przyjęły inny format i nazwę Liga Mistrzów.

 

- Nie ma słów, aby opisać to, co teraz czuję. Klub przeszedł do historii i zasłużył na to trofeum – powiedział strzelec dwóch goli Peruwiańczyk Raul Ruidiaz.

 

Piłkarze Sounders zostali pierwszą drużyną z USA, która nie tylko wygrała Ligę Mistrzów CONCACAF, ale i również awansowała do Klubowych Mistrzostw Świata FIFA, corocznej imprezy, w której udział biorą klubowi mistrzowie sześciu światowych piłkarskich konfederacji i przedstawiciel gospodarza turnieju.

SM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie