Josep Guardiola: Byliśmy tak blisko...

Pep Guardiola

Manchester City przegrał 1:3 z Realem Madryt w drugim półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów oraz 5:6 w dwumeczu, co oznacza odpadnięcie z rozgrywek europejskiego pucharu. Przebieg spotkania skomentował trener "The Citizens" - Pep Guardiola.

Po meczu z Realem Madryt (1:3) i odpadnięciu w półfinale LM trener Manchesteru City Josep Guardiola powiedział:

"Byliśmy blisko, tak blisko, ale ostatecznie nie osiągnęliśmy celu. To najkrótszy komentarz. W pierwszej połowie nie graliśmy dobrze, ale specjalnie nie ucierpieliśmy z tego powodu. Po zdobyciu gola byliśmy lepsi, złapaliśmy rytm, dyktowaliśmy tempo, poczuliśmy się komfortowo. W ostatnich 10 minutach nie cierpieliśmy szczególnie. Nie stało się nic takiego. Rywale przenieśli jednak wielu zawodników w nasze pole karne, dośrodkowywali cały czas i w końcu zdobyli dwa gole.

- Generalnie nie zagraliśmy najlepiej, choć długo kontrolowaliśmy spotkanie, ale to normalne, że w półfinale zawodnicy czują presję, chcą zrobić ten ostatni krok do finału. Piłka nożna jest nieprzewidywalna, stąd takie mecze jak dziś. Musimy to zaakceptować, przetrawić i wrócić, bo przed nami ostatnie cztery mecze w tym sezonie".