Tauron 1. Liga siatkarzy: MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała. Transmisja TV oraz stream online

Siatkówka
Tauron 1. Liga siatkarzy: MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała. Transmisja TV oraz stream online
fot.

Przed nami drugi mecz finałowy rozgrywek Tauron 1. Ligi siatkarzy. MKS Będzin zmierzy się z BBTS-em Bielsko-Biała. Transmisja w Polsacie Sport News oraz Polsacie Box Go.

W przyszłym sezonie PlusLiga zostanie powiększona z czternastu do szesnastu drużyn. Do rozgrywek zostanie włączony ukraiński klub Barkom Każany Lwów. Zwycięzca końcowej klasyfikacji Tauron 1. Ligi uzyska bezpośredni awans do ekstraklasy. Drużyna, która zajmie drugie miejsce - czyli przegra w wielkim finale - zagra w barażu z ostatnim zespołem tabeli PlusLigi, czyli z PSG Stalą Nysa.

 

W finale Tauron 1. Ligi rywalizują ze sobą dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego, czyli BBTS Bielsko-Biała i MKS Będzin. Siatkarze BBTS w półfinałach uporali się z drużyną BKS Visła Proline Bydgoszcz, wygrywając 2—0 (3:2, 3:2). MKS Będzin potrzebował trzech spotkań, by pokonać rewelację fazy play-off, ekipę Polski Cukier Avia Świdnik; wygrał ostatecznie 2—1 (2:3, 3:1, 3:0). Zespoły z Bydgoszczy i Świdnika grają więc o trzecie miejsce. W obu parach rywalizacja toczy się będzie do trzech zwycięstw.

 

W pierwszym meczu BBTS pokonał MKS we własnej hali 3:2, mimo że przegrywał już 0:2.

 

Obsada finału nie jest więc wielką niespodzianką. Obie drużyny jeszcze nie tak dawno rywalizowały w PlusLidze – BBTS spadł w 2018, a MKS w 2021 roku. Kto wywalczy bezpośredni awans, a kto będzie musiał grać w barażu?

 

Transmisja meczu MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała o godz. 17:30 w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie