Gra na przewagi i wielkie emocje. Projekt bliżej medalu!

Siatkarze Projektu Warszawa

Projekt Warszawa wygrał z Asseco Resovią Rzeszów w pierwszym meczu o brązowy medal PlusLigi. Przez pierwsze dwa sety walka była godna rangi tego meczu, później poziom nieco spadł. MVP wybrano Bartłomieja Bołądzia. Kolejne spotkanie odbędzie się 26 kwietnia.

Kibice w wypełnionej po brzegi hali Podpromie oczekiwali gry na najwyższym poziomie. I przez dwa pierwsze sety faktycznie taka była. Później fani rzeszowian mogli poczuć się lekko rozczarowani wynikiem.

Początek był wyrównany, ale po kilkunastu minutach minimalnie zaczęła prowadzić ekipa gospodarzy (10:8). Ich przewaga chwilami rosła do trzech "oczek" i wszystko zmierzało do zwycięstwa w premierowej odsłonie. Mieli nawet trzy piłki setowe, ale ich nie wykorzystali. Najbardziej zapamiętają na pewno tę przy stanie 25:24. Wtedy trzy punkty z rzędu zdobyli goście, a efektowną "czapą" seta zakończył Artur Szalpuk.

Wymiana ciosów trwała także po krótkiej przerwie. Oba zespoły mocno naciskały zagrywką, ale to skutkowało sporą ilością błędów. Rzeszowianie znów wypracowali dwa punkty przewagi, ale - jak widać - nie wyciągnęli wniosków z poprzedniego seta. Stołeczni ponownie podgonili, a jedną z kluczowych akcji był blok Andrzeja Wrony na Karolu Kłosie. Kolejny raz po grze na przewagi minimalnie lepsi okazali się siatkarze Piotra Grabana.

Początek ostatniej partii również należał do nich (3:7). Morale przegrywających rzeszowian powoli zaczynały słabnąć. I choć Giampaolo Medei próbował rotować składem, wprowadzając Jakuba Buckiego, było już za późno (7:14). Warszawianie rozpoczęli swój marsz po zwycięstwo, którego tego wieczora nikt nie mógł im już odebrać. To spotkanie zakończył Szalpuk skutecznym atakiem z lewego skrzydła

Kolejne spotkanie tych drużyn odbędzie się 26 kwietnia w Warszawie. Transmisja w Polsacie Sport.

Asseco Resovia Rzeszów - Projekt Warszawa 0:3 (25:27, 28:30, 19:25)