Tauron Liga 2023/2024 zakończona. Jak wygląda końcowa klasyfikacja?

Tegoroczne rozgrywki Tauron Ligi dobiegły końca! Mistrzyniami Polski zostały siatkarki Chemika Police, które w finale pokonały PGE Rysice Rzeszów. Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki z Bielska-Białej. Końcowa klasyfikacja w galerii zdjęć.

W piątek zakończyła się rywalizacja o mistrzostwo kraju - po raz 11. w historii złote zawisły na szyjach siatkarek Grupa Azoty Chemika Police, które w finale trzykrotnie pokonały PGE Rysice Rzeszów.

Do wyłonienia brązowego medalisty potrzebne było jedno spotkanie więcej. Bielszczanki we wtorkowy wieczór wygrały w Łodzi 3:1 (25:23, 24:26, 25:12, 25:22) i krótko po meczu odebrały medale.

Po dwóch latach występów w ekstraklasie do pierwszej ligi została zdegradowana Grupa Azoty Akademia Tarnów. W najbliższy weekend w Nowym Dworze Mazowieckim rozegrany zostanie turniej finałowy I ligi z udziałem miejscowego ECO Arpoon LOS, Sokół&Hagric Mogilno, Enea KS Piła oraz MKS COPCO Imielin. Zwycięzca uzyska awans do grona 12 najlepszych zespołów w kraju.