Walka o wodę i ogień w "Przetrwaj i Wygraj"

Inne
Walka o wodę i ogień w "Przetrwaj i Wygraj"
Walka o wodę i ogień w "Przetrwaj i Wygraj"

Za szóstką bohaterów serialu survivalowego "Przetrwaj i Wygraj" kolejne trudy związane z życiem z dala od cywilizacji. Aby przetrwać kolejną noc w sercu Puszczy Kaszubskiej, dwa rywalizujące ze sobą zespoły musiały nauczyć się, jak zdobyć wodę oraz efektywnie wykorzystywać materiał do utrzymania ognia przez całą noc. To wszystko i jeszcze więcej widzowie obejrzeli w czwartym odcinku serialu.

O tym, że odwodnienie jest większym zagrożeniem dla zdrowia niż głodówka wie każdy, kto choć raz spędził dłuższy czas poza domem. Ale skąd wziąć wodę w środku odludnego lasu i w czym ją magazynować? Odpowiedzi na te pytania bohaterowie i widzowie serialu survivalowego "Przetrwaj i Wygraj" poznali już w pierwszych chwilach 4. odcinka. Śledzący poczynania szóstki śmiałków przy okazji dowiedzieli się od gospodarza show, Pawła "Szlendiego" Szlendaka, że kleszcze można skutecznie odstraszać nie tylko z pomocą środków chemicznych dostępnych w sklepach. Cenną wskazówką dla uczestników była ta o sposobie przenoszenia ognia, pozwalająca uniknąć wyczerpującej walki z łukiem ogniowym znanym z drugiego odcinka oraz.... jak unikać naturalnie występujących granatów.

 

Czwarty odcinek "Przetrwaj i Wygraj" przyniósł bohaterom serialu kolejne zadanie, za które otrzymali nagrodę finansową. Przed swoją drugą nocą w lesie drużyny musiały rozpalić ognisko długopalne nazywane nodia. Zebranie potrzebnych materiałów, złożenie wszystkiego w całość oraz wzniecenie ognia to tylko połowa zadania. Część, która zaważyła na faktycznym wyniku rywalizacji to czas przez jaki nodia będzie płonąć. Zwycięska drużyna zgarnęła 3000 złotych z puli nagród, ale ważniejsze okazało się to, czy ognisko zapewniło uczestnikom efektywny płomień dający ciepło przez całą noc bez konieczności dorzucania do paleniska.

 

"Przetrwaj i Wygraj" to serial autorstwa Pawła "Szlendiego" Szlendaka, instruktora i popularyzatora sztuki przetrwania, czyli tak zwanego survivalu. Pod jego okiem szóstka uczestników, wiodących dotąd zwykłe życie, zdecydowała się przeżyć jedyną w swoim rodzaju przygodę polegającą na spędzeniu 4 dni i nocy w totalnej leśnej głuszy. Śledzący ich poczynania widzowie mogą nie tylko kibicować bohaterom i sprawdzać, jak radzą sobie w niecodziennych sytuacjach. Dodatkową wartością jest bezcenna wiedza o tym, jak przetrwać na łonie natury i bez dostępu do wszelkich zdobyczy cywilizacji.

 

 

Premiera każdego nowego odcinka serialu "Przetrwaj i Wygraj" odbywa się w niedziele o godzinie 10:30 w Polsacie Sport. Następnie show oglądać można także w portalu Polsatsport.pl.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie