Piotr Niedzielski zwyciężył na gali Bellator 280

Sporty walki
Piotr Niedzielski zwyciężył na gali Bellator 280
Fot. Polsat Sport
Piotr Niedzielski

Piotr Niedzielski (17-4, 5 KO, 6 SUB) zaliczył udany debiut w organizacji Bellator. Były mistrz Babilon MMA w kategorii lekkiej pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Pedro Carvalho (12-6, 2 KO, 6 SUB) na gali Bellator 280 w Paryżu. Dla "Niedzieli" była to również pierwsza walka w wadze piórkowej.

Zawodnik Czerwonego Smoka Poznań dobrze pracował prostymi ciosami w stójce. W pierwszej rundzie jedno z uderzeń doszło do szczęki Portugalczyka. Carvalho wylądował na deskach, lecz od zakończenia pojedynku przed czasem było daleko. W drugiej odsłonie rywalizacji Niedzielski zaczął korzystać z zapasów. Kilkukrotnie obalał przeciwnika, lecz ten za każdym razem udanie wracał do stójki. 

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC 274: Oliveira - Gaethje. Gdzie obejrzeć? 

 

 

Z biegiem czasu 31-latek zaczął odczuwać trudy pojedynku. Wtedy wyraźniej do głosu zaczął dochodzić Carvalho. W trzeciej rundzie reprezentant Portugalii posłał Niedzielskiego na deski. Niemal całą rundę "Niedziela" spędził na plecach. Walka dotrwała do końcowego gongu. Wówczas stało się jasne, że o jej wyniku zdecydują sędziowie punktowi. 

 

Ci nie byli jednomyślni (29-28 - Niedzielski, 29-28 - Carvalho, 29-28 - Niedzielski). Ostatecznie zwycięstwo na swoje konto zapisał Niedzielski. Tym samym zawodnik z Poznania zaliczył udany debiut w organizacji Bellator. Warto dodać, że przed walką Carvalho zajmował piąte miejsce w rankingu kategorii piórkowej organizacji. Wygrana prawdopodobnie sprawi, że "Niedziela" najprawdopodobniej zadebiutuje w najnowszym zestawieniu. 

 

Na tej samej gali wystąpiła również Katarzyna Sadura (5-5. 3 KO, 1 SUB). Niestety, Polka musiała uznać wyższość Lucie Bertaud (4-3), z którą przegrała jednogłośną decyzją sędziów. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie