Beach Pro Tour: Michał Bryl i Bartosz Łosiak w finale w Dausze

Siatkówka
Beach Pro Tour: Michał Bryl i Bartosz Łosiak w finale w Dausze
fot. PAP
Michał Bryl i Bartosz Łosiak zagrają w finale turnieju w Dausze

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zagrają wieczorem w finale turnieju Beach Pro Tour w siatkówce plażowej w Dausze. W niedzielę przed południem w półfinale pokonali Austriaków Martina Ermacorę i Moritza Pristauz-Telsnigga 2:0 (21:18, 23:21).

Ich finałowymi rywalami będą Włosi Paolo Nicolai i Samuele Cottafava, którzy wyeliminowali Holendrów Stefana Boermansa i Yoricka de Groota 2:1 (16:21, 21:9, 15:11).

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Bartman ocenił swoją karierę

 

Bryl i Łosiak wygrali obydwa mecze grupowe, a później w drodze do półfinału pokonali Holendrów Leona Luini i Rubena Penningę 2:0 (21:17, 21:17) oraz Austriaków Robina Seidla i Philippa Wellera 2:0 (21:15, 21:19).

 

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek przegrały oba spotkania w turnieju głównym i zostały wyeliminowane, podobnie jak Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski. Kwalifikacji nie przebrnęły pozostałe polskie pary: Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowic, Agata Ceynowa i Patrycja Jundziłł, Jakub Szałankiewicz i Miłosz Kruk oraz Maciej Rudol i Mikołaj Miszczuk.

 

Bryl i Łosiak dobrze radzą sobie w cyklu Beach Pro Tour, który od tego roku zastąpił World Tour. W Meksyku wygrali turniej w Tlaxcali i zajęli czwarte miejsce w Rosarito oraz dotarli do 1/8 finału turnieju w brazylijskiej Itapemie

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie