Perugia nie składa broni! Wilfredo Leon dalej w grze o mistrzostwo Włoch

Sir Safety Conad Perugia górą w trzecim finałowym starciu Serie A1. Zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia pokonał u siebie Cucine Lube Civitanova 3:1. W ekipie gospodarzy wystąpił oczywiście Wilfredo Leon.

Przez cały pierwszy set kibice mogli oglądać wyrównaną grę punkt za punkt. Żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć przeciwnikowi. Ta partia finalnie padła łupem siatkarzy Lube, którzy zwyciężyli na przewagi 26:24. Do rozstrzygnięcia losów mistrzostwa na swoją korzyść brakowało już więc gościom tylko dwóch wygranych setów.

Perugia nie zamierzała jednak łatwo się poddawać. Druga odsłona meczu to świetna gra podopiecznych Nikoli Grbicia, którzy bardzo szybko zbudowali sobie wysoką przewagę (11:5) i doprowadzili do wyrównania, wygrywając do 19.

Trzecia partia to ponownie gra punkt za punkt, ale tylko do stanu po dwanaście. Później Leon i spółka "odjechali" przyjezdnym i wyszli na prowadzenie w meczu (25:18). Kropkę nad "i" Perugia postawiła w czwartym secie, triumfując 26:24. Tym samym w serii finałowej Lube prowadzi już tylko 2-1.

Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania był reprezentant Polski - Wilfredo Leon. Urodzony na Kubie zawodnik zdobył 21 punktów, grając na skuteczności 62% w ataku. W zespole prowadzonym przez Gianlorenzo Blenginiego najwięcej "oczek" zapisali przy swoich nazwiskach Gabriel Garcia Fernández oraz Marlon Yant Herrera (11).

Czwarte spotkanie w środę 11 maja o godzinie 20:30. Gospodarzem będzie Cucine Lube Civitanova.

Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.