Kolejny polski trener siatkarski poprowadzi reprezentację innego kraju!

Siatkówka
Kolejny polski trener siatkarski poprowadzi reprezentację innego kraju!
fot. Cyfrasport
Piotr Graban współpracuje w ostatnich latach z trenerem Andreą Anastasim.

Polscy trenerzy siatkarscy są ostatnio doceniani przez federacje innych krajów. Do tego grona dołączył Piotr Graban. Został on szkoleniowcem reprezentacji Gruzji U–18 i poprowadzi tę drużynę w finałach mistrzostw Europy.

Piotr Graban to 35-letni trener siatkarski. Pracował z grupami młodzieżowymi, był szkoleniowcem IBB Polonii Londyn (2016–18), a od 2018 roku pracował jako asystent Andrei Anastasiego – najpierw w Treflu Gdańsk, a następnie w Vervie Warszawa Orlen Paliwa/Projekcie Warszawa.

 

Zobacz także: Zaskakujący transfer! Earvin N’Gapeth zagra w irańskim klubie

 

"No to już tak oficjalnie. Poprowadzę tę wspaniałą grupę ludzi w przygotowaniach i samych mistrzostwach Europy U–18, które odbędą się 9–16 lipca w Tibilisi. Od kilku dni już organizuje pracę sztabu i zawodników i jestem pod ogromnym wrażeniem ich chęci zmiany i samego rozwoju. Mam nadzieję, że te dwa miesiące wystarczą, abym mógł przygotować ich w odpowiedni sposób do stojącego przed nimi zadania" – napisał Graban na Facebooku.

 

 

To kolejny polski trener, który w ostatnim czasie dostał nominację na szkoleniowca innej reprezentacji. Michał Mieszko Gogol został selekcjonerem pierwszej reprezentacji Łotwy, a Michał Winiarski obejmie kadrę Niemiec.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie